Tag Archives: gaz

gaz

Czy warto przerobić swój samochód na gaz?

admin/ Listopad 7, 2019/ Samochody do zadań specjalnych!

Co robi znacząca część kierowców, gdy niejako uświadamia sobie, że zbyt dużą część swojej pensji czy renty przeznacza na benzynę? Bardzo często uskarżamy się, aż do przesady krytykujemy rządzące partie – jednak coraz częściej przerabiamy własny samochód na gaz. Doskonała rzecz! Przecież skoro jazda autem, chociaż jakby nie patrzeć bezpieczniejsza i mimo wszystko bardziej komfortowa, to jednakże jest sporym kosztem. A raczej nie powinno być tajemnicą, że energia gazowa jest sporo tańsza. Oczywiście trzeba inwestować w instalację gazową, lecz tak czy siak samochód na gaz to smakowity kąsek. W takim razie napiszmy nieco odnośnie przerobienia swojego auta na gaz…

Urządzenia, w których wykorzystywany jest gaz są u nas powszednie. Posiadamy swoich dostawców, którzy nas zaopatrują i korzystamy z tego, iż nie jest to kosztowne wyjście.

admin/ Październik 13, 2019/ Wypoczynek z adrenaliną!

Większość z nas ma już od dawna zawarte kontrakty na dostarczanie gazu i w zasadzie podtrzymuje je przez lata. Czasami jednak wskazane jest poszukać korzystniejszych propozycji, w teraźniejszym czasie można na takiej zmianie rzeczywiście zaoszczędzić, a o to chyba każdemu z nas chodzi najbardziej.

Widlak – jaki nabyć?

admin/ Wrzesień 5, 2019/ Samochody do zadań specjalnych!

Widlaki to świetne urządzenia pracy w dużych sklepach, składach bądź na wielu placach budowy. Duża rozpiętość dostępnych rodzajów napędu, albo parametrów technicznych wózków widłowych powoduje, że przedsiębiorcy nie za każdym razem mają pojęcie, który konkretnie wariant wózka widłowego kupić.

Jak działa silnik? Czym się charakteryzuje? Co robić w razie awarii silnika?

admin/ Czerwiec 9, 2019/ Samochody do zadań specjalnych!

Właściwie to większość z nas porusza się samochodami, a tak naprawdę nie zdajemy sobie sprawy, co wprawia je w działanie. To wszystko za sprawą silnika spalinowego, jaki wykorzystuje sprężanie oraz rozprężanie czynnika termodynamicznego, aby stworzył moment obrotowy. Sprężany gaz definiowany jest jako “zimny”, natomiast rozprężany jako “gorący”. Do sprężenia gazu zimnego należy używać mniejszą ilość energii mechanicznej, niż potrzebne jest to żeby rozprężyć.