admin/ Październik 14, 2021/ Samochody do zadań specjalnych!

Rokrocznie na drogach tracą życie setki ludzi – zarówno pieszych, jak również kierujących pojazdami.
Najbardziej częste przyczyny zdarzeń drogowych, w których śmierć ponoszą ludzie? Zwłaszcza to za duża prędkość i brawura, niesłychanie często alkohol albo środki odurzające.

pojazd - pejzaż

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com

Piesi – tak, to jasne, oni też często sami są przyczyną takich zdarzeń. Prasa i telewizja donosi o takich zdarzeniach, zawsze akurat to wskazuje jako główne przyczyny. Jednakże czy zawsze tak właśnie jest? Po naszych drogach jeździ przecież bardzo wiele starszych pojazdów, bardzo często, powiedzmy sobie to szczerze – nie w pełni sprawnych. Skontrolowanie auta raz w roku być może w takim przypadku to zbyt mało. Powiedzmy sobie szczerze, ilu z nas przywiązuje do stanu technicznego ogromną wagę. Pierwsza z brzegu stacja kontroli pojazdów wykona standardowe badanie , potwierdzi stan techniczny, a przecież w trakcie roku stan takiego pojazdu niewątpliwie się pogorszy – zwłaszcza na naszych drogach. Może w takich wypadkach częstsza kontrola okazałaby się dobrym wyjściem? Starsze modele z pewnością tego potrzebują. W sytuacjach, kiedy czujemy, że nasze auto technicznie nie sprawuje się tak jak zazwyczaj, stacja kontroli (http://stacjakontroli.wroclaw.pl/) pojazdów musi być tym miejscem, do którego należy się wybrać. Nawet, jeśli przegląd techniczny był wykonywany zupełnie niedawno. W sytuacji, gdy pojazd z jakiś powodów nie jest całkowicie sprawny – czasowo z niego zrezygnujmy.

Lepiej oddać do naprawy i przywrócić mu pełną sprawność, niż ryzykować przez okrągły rok, do następnego badania technicznego. Na drodze nie będziemy tylko my, o innych użytkowników również musimy zadbać.
Share this Post