admin/ Luty 20, 2020/ Samochody do zadań specjalnych!

Nie każdy z nas posiada własny pojazd, aby wyjechać do sąsiedniego miasta przykładowo do doktora. W tym czasie moglibyśmy poprosić o pomoc któregoś członka rodziny, jednak musimy być gotowi na to, że ten człowiek właśnie nie będzie miał czasu.

stacja

Autor: VW
Musimy wtedy znaleźć jakiś inny pojazd.
komunikacja miejska

Autor: Denis Bocquet
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie w naszym kraju odnotowuje się spadek ilości osób używających zbiorowego przewozu osób. Komunikacja – szczegóły w podanym źródle – miejska już nie jest tak znana jak to miało miejsce jeszcze kilkanaście lat temu. Autobusami jeździ już mniej osób, ponieważ każdy stawia na wygodę oraz woli wybrać własny samochód. Jest się wtedy w większym stopniu niezależnym, nie trzeba być na postoju o wymaganej godzinie oraz czekać w deszczu na tramwaj, jaki zawiezie nas do domu. Na taki przystanek należy ponadto się jakoś dostać, co wcale nie jest takie miłe zwłaszcza, gdy mieszkamy w oddaleniu od niego.

Koniecznie zobacz ten link (www.myj-car.pl/), w którym również przeczytasz wiadomości traktujący o podnoszonej na tej stronie kwestii. Na pewno jest w nim coś interesującego dla Ciebie.

Z komunikacji publicznej najczęściej korzystają uczniowie, jacy muszą każdego dnia dojechać do szkoły w sąsiednim miasteczku.

Nick Heidfeld

Autor: kevin_art
Źródło: http://www.flickr.com
Transport miejski możemy podzielić na drogowy i szynowy. Do drogowego zaliczamy wszystkie trolejbusy czy autokary elektryczne. Transport szynowy to kolej miejska czy wszelkie typy tramwajów. W ostatnich 10 latach XX wieku przeprowadzono kilka inwestycji w miejskie systemy tramwajowe. Na pierwszym miejscu można odróżnić drogę szybkiego tramwaju w Poznaniu i w Krakowie. Nowe linie otwarto również w Elblągu czy Grudziądzu.

Tramwaj mógłby ruszać się zarówno po szynach osadzonych w nawierzchnię, oraz po wydzielonych szynach z odcinkami bezkolizyjnymi. Tramwaje są krótsze oraz lżejsze niż typowe pociągi, a ich budowa przystosowana jest do jazdy po mieście. Niektóre z nich są również przystosowane do poruszania się po klasycznej sieci kolejowej.
Share this Post