admin/ Wrzesień 6, 2021/ Samochody do zadań specjalnych!

Przedsiębiorstwa nie powinny bagatelizować obowiązku kalibracji tachografów chociażby z przyczyn konsekwencji kar, które będą nakładane za jej brak.
Kalibracja tachografu jest obowiązkowa dla przedsiębiorstw transportowych.

Koszta wynikające z niedopilnowania terminu kalibracji lub zaistnienia okoliczności jakie powodują, że legalizacja owa traci swoją ważność, to 2000 złotych dla jednostki kierującej w przedsiębiorstwie a także 1000 złotych dla firmy. Wziąwszy owe koszta pod uwagę powinniśmy znać reguły, które wiążą w obecnych wymaganiach prawnych dotyczących kalibracji. Dowodem przeprowadzenia kalibracji tachografu w pojeździe będzie instalacyjna tabliczka mieszcząca wymagane informacje, jak też plombownicze zabezpieczenie, znajdujące się na połączeniu skrzyni biegów oraz czujnika ruchu i samego tachografu – w przypadku analogowych tachografów.

Kliknij bez obaw ten odnośnik – opublikowane tu uwagi na temat (hurtopony.pl/opony-osobowe-215-55-16.html) zapewne okażą się dla Ciebie interesujące – dotyczą analogicznej problematyki.

Tabliczka instalacyjna jest naklejana przeważnie na słupek „B” czterokołowca po zakończonych czynnościach kalibracyjnych, natomiast ważką wiadomością staje się dla nas wtenczas data wykonania kalibracji, a szczegółowiej data wyznaczenia współczynnika „w” samochodu jak też wyznaczenia średniej wartości obwodu tocznego kół napędowej osi.

umowa

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
tankowanie

Autor: Robert Couse-Baker
Źródło: http://www.flickr.com
Data wykonania badania zachowuje swoją legalność przez czas 24 miesięcy, kalkulując od dnia jego zrealizowania.

Oprócz nieodzowności zwrócenia uwagi na datę warto też pamiętać o innych przyczynach, dla jakich będziemy zmuszeni do przeprowadzenia powtórnej kalibracji przed upłynięciem jej czasu ważności.

Czeka na Ciebie ciekawa informacja (http://www.lontex.pl/sprzedaz-cb-radio) – trzeba wejść w poniższy link i w nim opracowaliśmy dla Ciebie masę rzetelnych wątków.

Przypadki, jakie narzucają powtórną kalibrację, zawarte są w definicji kalibracji, którą możemy znaleźć w zarządzeniu 136/2002 r.

Share this Post