admin/ Wrzesień 6, 2021/ Wypoczynek z adrenaliną!

Aktualnie, aż 95procent udziałów w rynku sprzedaży gazu jest w posiadaniu PGNiG. Jednocześnie, nie znaczy to, iż nie mamy wyjścia, że jesteśmy zmuszeni zostać w tym stanie. Każdy klient przyłączony do Polskiej Spółki Gazownictwa, jest w stanie zmienić sprzedawcę paliwa gazowego na dowolnego dostawcę, na firmę, jaka posiada Generalną Umowę Dystrybucyjną z OSD. Jednocześnie, powinniśmy wiedzieć, że w przypadku gazu w największej liczbie przypadków jest nim jedna ze spółek grupy kapitałowej PGNiG.

Skoro faktycznie będziemy pragnęli zmienić sprzedawcę gazu, to jak to się prezentuje w praktyce? W naszym kraju jest aktualnie liberalizacja rynku sprzedaży paliwa gazowego według myśli zasad wolnego handlu, a również regulacji, jakie wymusza na nas członkostwo w Unii Europejskiej. Obecnie, niezależni sprzedawcy gazu są w stanie oferować swoją ofertę jedynie dla klientów biznesowych.

Absorbują Cię opisywane tu tematy? Jeśli tak, to kliknij dodatkowo ten odnośnik – znajdziesz tu ważne informacje (https://sklep.labempire.com.pl/multigene-mini-personal-termocykler-z-blokiem-na-p,3,12262,1352), które także Cię zainteresują!

Gazociąg

Autor: U.S. Geological Survey
Źródło: http://www.flickr.com

Jak przyznają jednak znawcy rynku, już za jakiś czas to się odmieni i takie firmy będą tez posiadały możliwości prezentowania swoich propozycji dla gospodarstw domowych (przeczytaj koniecznie). Jedną z najczęściej wybieranych przez klientów instytucjonalnych zmian dostawcy jest oferta duel fuel. Znaczy to zakup prądu oraz gazu od jednej firmy. Zmianę sprzedawcy gazu możemy wykonać upoważniając nowego sprzedawcę do występowania w naszym imieniu.

Co warto jeszcze wiedzieć?

Każdy klient, który ma umowę kompleksową z PGNiG o sprzedaży i dystrybucji gazu, ma całkowite prawo, by ją wypowiedzieć, a później wymienić sprzedawcę. Wiadomo, taka wymiana jest bezpłatna. Niestety, zmiana dostawcy gazu nie znaczy tego, że jesteśmy uwolnieni od przerw w dostawie gazu lub konieczności zmiany instalacji. Zmiana sprzedawcy, czyli czas od podpisania umowy z nowym sprzedawcą, trwa od około trzech do 4 tygodni.

gaz ziemny

Autor: RustyClark (hottnfunkyradio.com)
Źródło: http://www.flickr.com
Po zakończeniu umowy następuje rozliczenie z dotychczasowym dostawcą. Jak to najłatwiej wykonać? Gdy decydujemy się na zmianę sprzedawcy gazu, najłatwiej jest podpisać upoważnienie nowego dostawcy, żeby występował w naszym imieniu. Da znać OSD o o takiej zmianie, a tym samym będzie upoważniony, żeby zakończyć umowę kompleksową z PGNiG.

Sprzedawca będzie w stanie wpłacić również stosowną kaucję dla OSD, która zapewniać na będzie nam dostawę gazu (tu oferta).

Zaciekawiły Cię wiadomości zaprezentowane w tym miejscu? Jeśli tak, to kliknij tutaj oraz odkryj stronę, która także Cię się spodoba.

Pamiętajmy więc, że przepisy w tym zakresie się zmieniają, także nie jesteśmy na straconej pozycji. Niekiedy po prostu zdaje nam się, że nie mamy za dużo możliwości, ale rzeczywistość weryfikuje to z pożytkiem dla nas.

Share this Post