admin/ Maj 15, 2020/ Finanse w branży gier, Samochody terenowe- pomysł na imprezę firmową

Ogonki w urzędach pocztowych i skarbowych pod koniec kwietnia mogą napędzać strachu. Jest sposób, aby je ominąć.

Rozliczenie podatku PIT

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Swe zeznanie fiskalne można złożyć online. Podpowiadamy, w jaki sposób to zrobić. Ministerstwo Finansów oficjalnie zachęca do rozliczania się drogą elektroniczną. Polacy z zapałem korzystają z tej możliwości.

Aby rozliczyć się on-line w programie – rozliczeniepitu – lub na witrynie rządowej trzeba i odszukać na pasku na górze strony www zakładkę „PIT”.

Jeśli masz chęć zgłębić informacje na przedstawiany wątek, to odsyłam do serwisu gdzie odnajdziesz mnóstwo interesujących danych, które dokładnie opisują temat.

Jeśli w nią wejdziemy, po lewej stronie wybieramy alternatywę „e-Deklaracje”. W tym dziale klikamy natomiast w „Do pobrania”.

Tutaj wyświetli się indeks wszelkich aplikacji, jakie trzeba zainstalować na komputerze, by rozliczyć się online. Fizycznym osobom najwygodniej skorzystać ze znajdującego się tam programu „e-Deklaracje Desktop”, ponieważ PIT-y, które wyślemy za jego pomocą do urzędu, nie będą wymagały podpisu elektronicznego.

Zanim wyłączysz swój komputer, sprawdź jeszcze jedną wiadomość, gdyż istotnie zalecam to źródło, z tego powodu że ma ono niezwykle przydatne wiadomości.

Aby program działał poprawnie, musimy ściągnąć program Adobe Reader 9.0.0 czy też nowsze.

podatki

Źródło: pixabay.com

Online zdołamy złożyć formularze: PiT-28, PiT 36, PiT-36L, PiT-38, PiT-19a. W programie „e-Deklaracje Desktop” powinno się zatem wybrać należyty druk i rzetelnie go wypełnić. Kiedy będziemy już gotowi do wysłania zeznania do urzędu, powinno się je podpisać. By tego dokonać, trzeba wpisać sumę przychodu wykazanego w PIT-cie za poprzedni rok – przejdź.

Celowe będą również, oczywiście, imię i godność, data urodzenia a także tzw. identyfikator podatkowy, jakim jest nasz PESEL, ale wyłącznie w wypadku osób fizycznych, jakie nie prowadzą firmy. Po posłaniu e-PIT-a konieczne będzie zachowanie UPO zatem Urzędowego Poświadczenia Odbioru. To ono potwierdza, że złożyliśmy e-PIT-a w terminie.

Share this Post