admin/ Czerwiec 9, 2021/ Samochody do zadań specjalnych!

Zarysowanie karoserii na samochodzie może zdarzyć się każdemu, nawet najbardziej doświadczonemu oraz ostrożnemu kierowcy. Rysa na pojeździe może być skutkiem nie tylko naszej czasowej nieuwagi, ale także wybryku chuliganów. Bez względu przyczyny zarysowania każdy właściciel samochodu pragnie tą wadę usunąć. Jak to wykonać najbardziej skutecznie?

Auto

Autor: Marcus Balcher
Źródło: http://www.flickr.com
Usuwanie rys z samochodu zależy od jej głębokości. Wśród kosmetyków samochodowych są produkty o specjalnym przeznaczeniu, które umożliwiają usuwanie rys z samochodu bez względu na ich głębokość. Wśród tych produktów są między innymi pasty, które usuwają nawet wyraźnych rys na karoserii samochodu. Pasty te mogą być stosowane do usuwania zarysowań ,które powstały na starych oraz nowych modelach samochodów – . Regeneracja uszkodzeń , które powstały na lakierze jest z wykorzystaniem tych past szybka oraz wyjątkowo skuteczna. Dzięki tym kosmetykom samochodowym możliwa jest regeneracja karoserii , które pokryte zostały lakierem metalicznym, perłowym i wodnym. Kosmetyk nakłada się na lakier (więcej o: powłoka ceramiczna na lakier) , wykorzystując bawełnianą ściereczkę lub delikatną gąbkę.
Rysy na samochodzie można usunąć także środkami, które mają postać mazaka. Są one tak samo skuteczne, jak pasty. Kosmetyki te umożliwiają usuwanie płytkich oraz głębokich zarysowań samodzielnie. Jeżeli nie zamierzamy rys usuwać samodzielnie, to jedynym rozwiązaniem jest odprowadzenie samochodu do lakiernika – . Renowacja zarysowanego lakieru u fachowca nie zawsze skończy się położeniem nowej warstwy lakieru. Najczęściej wykorzystywanym sposobem usuwania rys z karoserii pojazdu u fachowca jest polerowanie. Zabieg ten powoduje, że lakier na aucie nabiera identycznego wyglądu, jak przed pojawieniem się zarysowań. Jeśli zarysowanie jest naprawdę głębokie, czyli dochodzi aż do warstwy farby podkładowej, nie pozostaje nam nic innego, jak nałożenie nowej warstwy lakieru.Powstania zarysowań na pojeździe nie da się uniknąć.

Zaintrygował Cię nasz wpis? Jeśli tak, to świetnie – dalsze wątki (http://magross.pl/molykote/molykote-l-13/) odkryjesz w następnym niezwykle ciekawym tekście.

Do powstania niektórych przyczyniamy się sami, w nieodpowiedni sposób czyszcząc auto.

Rysy na pojeździe mogą pojawić się również podczas jazdy, kiedy spod kół samochodu wypryskują niewielkich rozmiarów kamyczki. Większość z nich można usunąć, polerując auto, ale są i takie, których nie usunie nawet najlepszy preparat do polerowania. W takiej sytuacji konieczna będzie wizyta u lakiernika.
Share this Post