admin/ Maj 13, 2021/ Wypoczynek z adrenaliną!

Lasy są ważne dla życia ludzi oraz zwierząt, równocześnie wciąż rośnie popyt drzewo. Dlatego jeżeli chcemy utrzymać istniejące na świecie obszary leśne, musimy zacząć nimi inaczej gospodarować.

wygląd

Autor: Waldemar Jan
Źródło: http://www.flickr.com
new balance

Autor: Bharat Rawail
Źródło: http://www.flickr.com
Certyfikacja FSC zobacz czym jest certyfikacja fsc jest znakiem ekologicznym, jakie otrzymuje drzewo pochodzące ze zrównoważonych gospodarstw leśnych. FSC, a dokładnie Forest Stewardship Council® jest organizacją pożytku publicznego, która zajmuje się zaangażowaniem w zrównoważone gospodarowanie lasami.

Ten serwis internetowy transport kraków ma ciekawe dane na prezentowany temat, zatem, jeżeli ta kwestia Cię absorbuje, to sprawdź to obowiązkowo.

Główna siedziba Forest Stewardship Council® znajduje się w Bonn, ale organizacja reprezentowana jest przez grupy narodowe w 43 krajach. Standardy Forest Stewardship Council® mają na celu utrzymać mieszane lasy w stanie naturalnym. Zgodnie z nimi w lesie rosnąć powinny rodzime gatunki drzew, powinny znajdować się w nich stare i młode drzewa, ale również te obumarłe oferujące warunki do życia zwierząt, a poza tym można wycinać jedynie tyle drzew ile w naturalny sposób może odrosnąć.

Forest Stewardship Council® udziela dwóch typów certyfikacji – FSC FM (Certyfikat gospodarki leśnej) jest przeznaczony dla właścicieli i zarządców obszarów leśnych, a drugi – FSC CoC (certyfikat kontroli Pochodzenia) dla pozostałych przedsiębiorstw – dowiedz się więcej o certyfikacji brc.

Produkty powstałe z drewna certyfikowanego Forest Stewardship Council® dzieli się na kategorie w zależności od wykorzystania drewna i przyznaje im właściwe etykiety – etykietę FSC 100% (otrzymują ją produkty, które są w całości wykonane z drewna FSC); etykietę FSC Mix (przyznaje się ją produktom, jakie wykonano z drewna FSC i drewna pochodzącego z kontrolowanych źródeł lub z recyklingu); etykietę FSC Recycling (dostają ją produkty powstające wyłącznie z drewna uzyskanego z recyklingu).

Wejdź na ten odnośnik i przeczytaj tam uwagi na nasz temat (https://grawerpix.pl/reklama/pylony/). Jeśli powstaną jakieś wątpliwości, to szybko Ci na wszystkie odpiszemy.

Surowym przepisom podlega także obróbka takiego drewna, przez co drewno ekologiczne ze znakiem FSC nie będzie mieszane z drewnem z innych źródeł.

Share this Post