admin/ Luty 13, 2021/ Wypoczynek z adrenaliną!

Zarządzanie przez cele a także procesy biznesowe to dwójka rodzaje metod, które to używamy najbardziej często w naszej własnej firmie. Na czym one jednak mogą polegać? Tego się dowiesz z naszego artykułu!

procesy biznesowe

Autor: Ano Lobb
Źródło: http://www.flickr.com

Nasz tekst zaczniemy od procesów z dziedziny biznesu. Proces biznesowy (w inny sposób metoda biznesowa), to związane ze sobą działania, oraz zadania, które to powinny rozwiązać nasz problemik wewnątrz firmy, albo doprowadzić do jakiegoś znaczącego efektu. Procesy te, często bywają przedstawiane tak zwanym „schematem blokowym”. Istnieją trzy rodzaje procesów biznesowych: proces zarządczy, mechanizm operacyjny, oraz proces pomocniczy.

Równie zajmujące artykuły znajdują się w analogicznym serwisie. Jeśli pragniesz je przeczytać – zobacz pod linkiem pozycjonowanie strony w Google, który jest tu!

W ogólnym założeniu proces biznesowy pochodzi z wyniku z zapotrzebowań klientów, a jego wynikiem powinno zostać usatysfakcjonowanie jego (klienta bądź klientów) potrzeb. Powstało kilka cech, które bywają wymagane w procesie biznesowym, a są to: Definiowalność, Uporządkowanie, klient (sprawdź propozycję), Powiększanie wartości, Osadzenie, oraz nie mniej ważne Wielofunkcyjność. Zerknijmy w tej chwili na drugą metodę, czyli…

Metoda Zarządzania, którą bywa zarządzanie przez cele, polega na założeniu, iż o najważniejszych s[prawach powiązanych z przedsiębiorstwem, jego wynikach, zależy motywacja, inicjatywa oraz aktywność jego robotników.

Pomysłem przewodnim zrządzania przez cele (z języka angielskiego: „Management by Objectives”, podsumowując krótko „MBO”), bywa skoncentrowanie się na obopólnym, w relacji przełożeni oraz podwładni, ustaleniu kwestii pożądanych mierników końcowych, a także wspólnych okresowych przeglądań, wraz z ocenianiem pozyskanych rezultatów.
Share this Post