admin/ Listopad 20, 2021/ Wypoczynek z adrenaliną!

Laryngolog jest to lekarz zajmujący się kuracją chorób krtani, gardła i uszu. W skład jego kompetencji przynależy również leczenie chorób w obrębie ślinianek jak też zatok przynosowych.
Cała nazwa specjalności to otolaryngologia, ale nazwa jest tak długa, iż zarówno chorzy, jak też lekarze używają odmiany skróconej, jaka brzmi: laryngologia.

stadnina koni

Autor: Patrick Strandberg
Źródło: http://www.flickr.com

lekarstwa

Autor: Nina Matthews Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Dieta dla maturzysty

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Do lekarza laryngologa można udać się, jeśli cierpisz na przewlekłą chrypkę (utrzymującą się dłużej niż dwa tygodnie) – długotrwały nieżyt nosa, zadyszka, bóle w odcinku gardła oraz krtani. Laryngolog Poznań pomoże Ci również, jeśli doświadczasz bezdechów w czasie spania. Takie schorzenie, acz z pozoru niegroźne, może wręcz pozbawić Cię życia! Podczas snu, kiedy Twe mięśnie są rozluźnione, dochodzi do zapadania się ścianek gardła, wskutek czego tlen nie może przedostać się do niższych partii układu oddechowego . Wywołuje to niedotlenienie mózgu. Reakcją na niedotlenienie jest wybudzanie się ze snu. Jeżeli zdarzenia takie mają miejsce kilka razy w ciągu nocy, o brzasku budzimy się niewyspani oraz bardziej utrudzeni niż przed położeniem się do łóżka. A w rezultacie cierpimy na zaburzenia koncentracji i zapadamy na choroby układu krążenia. Obturacyjnemu bezdechowi sennemu służy otyłość i jest to podstawowy, i najistotniejszy element ryzyka .

Schorzenia laryngologiczne maluchów są absolutnie inne aniżeli dorosłych – maluchy rzadziej aniżeli dorośli chorują na nowotwory, a np. nowotworów krtani, praktycznie się u nich nie napotyka.

Czy publikowany temat okazał się dla Ciebie interesujący? To świetnie, ponieważ gdy klikniesz tu, odnajdziesz pożyteczne informacje (http://www.baseny-wodex.pl/pl/cennik/zestawy_filtrujace), które Cię z pewnością zaabsorbują.

Jednak choroby dzieci są na tyle charakterystyczne, że wymagają one specjalisty, który doskonale zna ich etiologię, specyfikę i leczenie.

Share this Post