admin/ Październik 8, 2018/ Samochody do zadań specjalnych!

Kupno dobrych opon to tylko z pozoru łatwa sprawa. Aktualnie na rynku jest tak duża oferta marek, że bardzo trudno podjąć dobrą decyzję.

Oprócz tego warto wiedzieć, jakie elementy trzeba wziąć pod uwagę podczas zakupów. Żeby ułatwić zakupy, proponujemy poznać najistotniejsze kryteria wyboru opon do samochodu osobowego.Przede wszystkim, skąd zasadniczo wiedzieć, że potrzebujemy nowych opon.

BMW

Autor: tomx992
Źródło: http://www.sxc.hu

Dziś wiele modeli opon ma specjalny wskaźnik zużycia bieżnika. Gdy na całej szerokości bieżnika widać lity pas gumy, to oznacza, że powinniśmy niezwłocznie zmienić ogumienie. Tego typu ułatwienie posiadają produkty marki Dębica oraz Barum. Jeśli naszym zużytym oponom brakuje wskaźnika, w tym wypadku możemy wykonać prosty test. Potrzebna nam jedynie dwugroszówka. Gdy cała korona orła jest widoczna, to trzeba odwiedzić najbliższy warsztat.Kolejna kwestia to, czy wymienione opony powinny mieć identyczny rozmiar jak poprzednie. Jak się okazuje wiele kierowców nie ma świadomości, że dobrze dobrane opony to podstawa bezpieczeństwa. Nierzadko zdarzają się sytuacje, gdy właściciele aut, próbują zaoszczędzić i kupują używany towar. W takiej sytuacji może się zdarzyć, że opony nie będą pasowały do naszego modelu samochodu. Mieć na uwadze, że nie można zakładać opon mniejszych niż te, w które samochód miał pierwotnie założone .

Kiedy zakupimy już opony, koniecznie należy mieć na uwadze fakt, że opony muszą być prawidłowo wyważone. Nieprawidłowo wyważone opony wywołują wibracje, które są bardzo męczące dla kierowcy. Z pewnością każdemu kierowcy pojazdu zależy na tym, żeby jazda odbywała się w jak najbardziej komfortowych warunkach.Właściwie opony waży się zaraz po naprawie. Powodem wibracji bywają także problemy mechaniczne lub wadliwie ustawiona zbieżność kół.Na koniec należy sprawdzić prawidłowe ciśnienie. Jest to najistotniejszy czynnik, który wpływa na trwałość opon. Dlatego też fachowcy polecają, aby napełniać opony tylko taką ilością powietrza, jaką rekomenduje producent danego modelu auta.

Share this Post