admin/ Październik 21, 2019/ Samochody terenowe- pomysł na imprezę firmową

Poruszając kwestię polskiego rynku pracy, należy przyjrzeć się również sytuacji zatrudnionych, zwałaszcza kobiet, bowiem wiele z nich zapytana o ich opinię odnośnie ich sytuacji na rynku pracy, twierdzi, iż jest ona cięższa porównując ją do sytuacji panów. Kobiety skarżą się głównie na wysokość dochodów oraz mniejsze perspektywy na zdobycie awansu, w tej materii ciągle lepszą sytuację mają mężczyźni. Kobiety mają znaczniemniejsze perspektywy na rozwój osobisty, sporo z nich była świadkiem lub ofiarą niesprawiedliwego traktowania w miejscu pracy. Nadal zauważa się również dysproporcje w wielkości wynagrodzenia, wciąż panowie wiodą prym i zarabiają lepiej.

kobieta w okularach

Autor: anton petukhov
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak dylemat ten nie jest nowy, bowiem już od dawna mówi się o niesprawiedliwym traktowaniu kobiet w miejscu zatrudnienia. Jest tak pewnie dlatego, iż kobieta częściej widziana jest jako matka zajmująca się ogniskiem domowym, niż jako kobieta osiągająca powodzenie w pracy. Sytuacja ta jednakżez czasem ulega zmieanie i zauważa się małą poprawę, bowiem widać coraz więcej ilość kobiet, które osiągają sukces w pracy. Zauważa się, iż coraz więcej zatrudniających zaangażowanych jest w walkę przeciwko dyskryminacji kobiet, w przeciągu kilku lat różnice między kobietami, a mężczyznami mają się zatrzeć.

Istotną kwestią jest także fakt, iż kobiety postrzegane są jako przyszłe matki, zatem ciąża częstoutrudnia ich sytuację na rynku pracy, jednak rozważane są różne rozwiązania takie jak elastyczny czas pracy czy również możliwość pracy z domu, rozwiązania te brzmią idealnie. Inną kwestią są kobiety matki mające własną firmę. W ich sytuacji najczęstszą frazą wystukiwaną w Internecie jest zasiłek macierzyński a działalność gospodarcza .https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-zasilek-macierzynski-i-dzialalnosc-gospodarczaiany w dawaniu zasiłków przedsiębiorczym matkom, jednak nadal państwo będzie starało się dać im pomoc, wciąż mają być odprowadzane za nie składki ubezpieczeniowe.

Wszystkie te działania mają na celu pomóc uniknąć problemów takich jak dajmy na to odsetki do ZUS, które w przypadku opóźnienia przy opłaceniu składki, zostałyby dodane (odsetki do ZUS). Osoby, które prowadzą swoją firmę, zdają sobie spodsetki do ZUSak istotne są dokumenty, jakie mają, obecnie istnieją zasady określające długość czasu, w którym dane dokumenty możemy przechowywać, po upływie określonego okresu czasu, dokumenty te muszą zostać poddane procesowi nazywanemu archiwizacja dokumentów księgowych, dlatego też szalenie istotne jest pilnowanie terminów, by uniknąć zbędnych kłopotów (przechowywanie dokumentów księgowych).

przechowywanie dokumentów księgowych

Share this Post