admin/ Czerwiec 29, 2021/ Wypoczynek z adrenaliną!

Aktualnie nazbyt wiele par przy pierwszych niezgodach od razu decyduje się na rozłąkę. Istnieją sposoby na to, by powalczyć o swój, nierzadko wieloletni związek.

Świetnym sposobem na rozwiązanie przykrych sytuacji jest terapia – www.psychodynamiczni-gdynia.pl/ – małżeńska.

małżeństwo na emeryturze

Autor: Garry Knight
Źródło: http://www.flickr.com

Destabilizacje w życiu pary potrafią pojawiać się z różnych powodów i bez względu od liczbę spędzonych ze sobą lat. Ludzie nie umieją ze sobą prowadzić rozmowy i siebie słuchać.

Czy po przeczytaniu prezentowanego artykułu udało Ci się wywnioskować coś interesującego? Jeżeli tak, to zgłąb pozostałe informacje tu (http://www.bakaliowyswiat.pl/pl/produkty-ekologiczne) – zapewne pochłoną Cię kompletnie.

Nie umieją jasno wskazać swoich potrzeb i roli w związku, ani zaaprobować tego, że każdy z nas jest inny. Gdy coś się nie układa, najczęściej obarczamy winą partnera. Zauważamy jego wady, wiemy, co winien zmienić, zaś nie ma w nas potulności, nie dostrzegamy własnych problemów. Łatwiej przerzucić winę na kogoś, niż przyznać się, że przypuszczalnie to my popełniamy pomyłki. W żadnym wypadku nie jest tak, że kryzys sprawia tylko jedna osoba, a druga jest bez winy.

małżeństwo na spacerze

Autor: Rowan Gillette- Fussell
Źródło: http://www.flickr.com

Psychoterapeuta jest osobą, która może pomóc w radzeniu sobie z kłopotliwymi sprawami, również pomóc w pokonaniu przeżywanych problemów. Psychoterapia prowadzona przez psychologa może być kluczem do doznania pomyślnych przemian w funkcjonowaniu. Rozmowa z postronnym terapeutą, jaki stosuje drobiazgowe techniki psychologiczne, efektywnie poprawi życie i pomoże w rozstrzyganiu trapiących przeciwności. Dodatkową pomocą w dojściu do równowagi umysłowej jest wsparcie rodziny i przyjaciół – tu o terapiach małżeńskich.

Terapia małżeńska pomoże ujrzeć podstawę kłopotu, a wiec przyczynę symptomów, wynikających z dawnych doświadczeń. Pomaga także w ujrzeniu zatajonych wydarzeń i zestawiania faktów.
Terapia uświadamia małżonkom istotę kłopotu, z równoległym określaniem dalszych celów i zmian, które ułatwią nastrój i funkcjonowanie. Monitoruje i wspiera pacjenta na każdym etapie. Dzięki temu, pacjent czuje się bezpieczniej i łatwiej przeprowadza zaplanowane cele.
Dwoje ludzi, decydując się na wspólne życie ma nadzieję że ich związek będzie idyllą trwającą bez większych przeszkód. Niestety, szara realność zmusza do zrzucenia różowych okularów. Ważne jest, aby w porę dostrzec złe relacje i prawidłowo zadziałać.
Share this Post