admin/ Październik 26, 2019/ Off-road dla początkujących

Łucznictwo to nie tylko zachwycający sport, ale także hobby, które w dzisiejszych czasach można dobrze uprawiać, po pracy na własnym podwórku czy w odseparowanym miejscu. Warto zatem dobrze przygotować się do tego zajęcia, gdyż posiadanie łuku i strzał to tylko początek.

łucznictwo

Autor: Kristina D.C. Hoeppner
Źródło: http://www.flickr.com

Należy mieć na uwadze, że strzały niszczą się i bardzo często lotki na ich końcu ulegają degradacji. Należy więc zainwestować w akcesoria do łuku – zestaw lotek do strzał, dzięki jakim wspaniale mamy szansę samemu zreperować zużyte lotki (znacznie więcej znajdziesz na www). Jednak nie należy do tego celu stosować zwykłego kleju do kupienia w wybranym sklepie. Opłaca się zainwestować w odpowiedni klej do lotek. Jest on doskonale skuteczny do każdego typu strzał, stworzonych zarówno z aluminium, drewna czy też włókna szklanego. Klej jest dość mocny a jego schnięcie to tylko 5 minut. Jednak jeżeli chcemy, aby klej wysechł dokładnie, warto zostawić przyczepione lotki do strzały na 48 godzin. Decydując się na tę aktywność należy pamiętać również o bezpieczeństwie pozostałych.

Jeżeli ta problematyka Cię interesuje, to masz możliwość uzyskać pokrewne informacje na prezentowane zagadnienie. Po to odwiedź proponowany wpis.

(Akcesoria łucznicze) Nie należy strzelać w dowolnym miejscu i do czegokolwiek. Doskonale zainwestować w przeznaczone do tego maty wykonane ze słomy, które są tworzone ze słomy żytniej, bardzo ciasno plecionej. Matę możemy powiesić – lub też co jest bardziej zalecane postawić na specjalnie do tego celu przygotowanym stojaku. Na macie słomianej, która skutecznie zatrzyma skierowaną w nią strzałę, warto ustawić tarczę, dzięki którym będziemy mieli wgląd w naszą celność podczas strzelania do celu.

Czym byłoby strzelanie z łuku bez pokrowca na strzały i sam łuk. Dzięki nim skutecznie i bez zagrożenia mamy szansę nie tylko przechowywać nasz sprzęt, jak również przewozić go samochodem. Zaleca się także wyposażenie łuku w lekką i solidną podstawkę pod strzałę. Dzięki niej możliwe będzie oddanie precyzyjnego strzału – dzięki specjalnej budowie lotki nie będą stykać się z podstawą łuku. Dla zawodowców poleca się także sprzęt, którym jest chronogram.

Dodatkowe wiadomości odnośnie niniejszego zagadnienia również są niebanalne – więcej pod wskazanym adresem (http://kodak.wroclaw.pl/system/oferta/zdjecia-paszportowe). Kliknij więc tutaj i zobacz, że to prawda.

Dzięki niemu łatwiejsze jest mierzenie prędkości wystrzału z zakresem od 9 do 2100 metrów na sekundę. Co interesujące, dokładność pomiaru to aż 99,5% co daje niezwykle precyzyjny pomiar wystrzału.

Share this Post