admin/ Luty 26, 2020/ Samochody do zadań specjalnych!

Na naszych jezdniach wydarza się wiele wypadków. Często słyszymy, że przyczyną było picie alkoholu przez kierowcę, zbyt duża prędkość jazdy, brawura.

Zdarzają się też wypadki i to niosące z sobą poważne konsekwencje spowodowane wadami auta lub jego wyposażenia. Naturalnie powinniśmy regularnie wykonywać przeglądy samochodu, reagować odpowiednio na wszystkie zapalające się diody na desce rozdzielczej, nie lekceważyć ostrzeżeń, jakie wysyła nam auto. Korzystajmy także z solidnych, dobrych części zamiennych, a wtedy będziemy mieć pewność, że dbamy o to, aby nasz samochód był bezpieczny.

Niezwykle ważne są podstawy – czyli opony. Przykładowo sprawdzone opony Michelin świetnie się sprawdzają. Ważne jest, żebyśmy nie zapomnieli o tym, że w naszym kraju przydatne są tak opony letnie jak również zimowe. Tak zwane całoroczne nie sprawdzają się odpowiednio, pamiętajmy o tym. Zwykle choćby opony Dębica możemy nabyć po okazyjnych cenach – sprawdzajmy latem czy czasem dystrybutorzy nie urządzają promocji, bo mogą się trafić nam absolutnie świetne egzemplarze za niewielkie pieniądze. O wiele lepiej opony na zimę kupić latem, a letnie w okresie zimy.

skup samochodów Warszawa

Autor: Tom
Źródło: http://www.flickr.com

Naturalnie pod warunkiem, że mamy miejsce by je składować. Pamiętajmy także o właściwych felgach i o pasujących nakrętkach. Sposób mocowania koła (felgi proline) musi być niezwykle bezpieczny, ponieważ jeżeli odpadnie ono w czasie jazdy, nawet przy niewielkiej prędkości mogą grozić nam poważne konsekwencje. Zwykle dobre opony Bridgestone czy podobne markowe mają własny system montażu, zatem sprawdźmy czy wszystko będzie wykonane właściwie.

Każdy samochód zasługuje na troskliwe traktowanie. Nie zapominajmy o wymianie oleju, dolewaniu płynów, przeczyszczaniu klimatyzacji, umyjmy go raz na jakiś czas, a posłuży nam długo i bez żadnych problemów. Warto poprawić osiągi np. dzięki powerbox. Nie oszczędzajmy na dbaniu o auto. To oczywiste że opony (sprawdź stronę) Continental czy podobne znanej marki są droższe, ale zdecydowanie należy zainwestować w nie paręset złotych więcej, żeby mieć gwarancję, że nasz samochód będzie bezpieczny. Zwróćmy na to baczną uwagę gdy autem przewozimy dzieci. Bezpieczeństwo jest zdecydowanie najistotniejsze. Nie oszczędzajmy na nim.

Share this Post