admin/ Październik 22, 2021/ Wypoczynek z adrenaliną!

Przy wielu badaniach i zabiegach właściwe oświetlenie odgrywa niezwykle ważną rolę. Po pierwsze będzie pozwalało na to, żeby dokładnie wszystko widzieć, bez żadnych cieni i kontrastów. Dlatego też normalne słoneczne może nie wystarczyć, a niezbędne mogą być specjalistyczne lampy z odpowiednimi żarówkami. W wielu przypadkach lampy takie mają jeszcze inne właściwości, na przykład wydzielają promieniowanie UV. Ten ostatni rodzaj jest wykorzystywany dość powszechnie w wielu pomieszczeniach zabiegowych czy gabinetach. (lampy medyczne) Przez swoje właściwości zabijają one niebezpieczne dla zdrowia bakterie, wirusy i grzyby, dając pacjentom odpowiednie bezpieczeństwo. Tego typu lampy dzieli się generalnie na dwa rodzaje, czyli przepływowe i działające bezpośrednio. Lampy działania bezpośredniego wyłączyć można tylko wtedy, gdy w danym pomieszczeniu nie przebywają żadne osoby, z tego też powodu wykorzystuje się je przykładowo w nocy. Za to lampy przepływowe mogą działać bez przerwy, gdyż świecą jedynie w środku komory, do jakiej doprowadzane jest powietrze z pomieszczenia.

lampy medyczne

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Poza lampami UV niezwykle istotną rolę spełnia również klasyczne oświetlenie, mające być pomocne w zabiegach oraz diagnostyce. Takie lampy medyczne posiadać muszą specjalną budowę, gwarantującą właściwy rodzaj oświetlenia. Na przykład lampy stosowane w zabiegach muszą dawać światło rozproszone, aby nie powstawały żadne nawet bardzo małe cienie.

Jak uważasz? Czy opisywany wątek jest interesujący? Jeżeli tak, to kliknij w odsyłacz i sprawdź praktyczne informacje (http://www.kraktrans.com/) – wciągną Cię całkowicie.

Za to lampy punktowe mają za zadanie bardzo dokładne rozświetlać jakąś niedużą część powierzchni, wykorzystywane są bardzo często w gabinetach stomatologicznych, laryngologicznych czy ginekologicznych. Poza odpowiednio dobranym charakterem światła od lamp będzie się także wymagało odpowiedniej budowy, odpornej na różne zabrudzenia i konieczność częstego mycia.

Niejednokrotnie lampy takie mogą zostać zabrudzone krwią czy innymi wydzielinami, dlatego też konieczne będzie ich systematyczne czyszczenie. Ważna jest także ich należyta jakość, po prostu muszą one cały czas pracować, jak są potrzebne, a nie przebywać ciągle w serwisie.
Share this Post