admin/ Sierpień 8, 2019/ Samochody do zadań specjalnych!

W każdym samochodzie stosowane są rozmaite płyny eksploatacyjne. Ich obecność sprawia, że możliwa jest bezawaryjna praca każdego auta. Do jednych z najważniejszych należy olej silnikowy.

W każdym aucie stosowanych jest kilka rodzajów płynów mających charakter eksploatacyjny.

wnętrze samochodu

Autor: InSapphoWeTrust
Źródło: http://www.flickr.com

Płyn hamulcowy, olej w skrzyni biegów oraz silnikowy należą do jednych z najważniejszych, wpływających nie tylko na prawidłową eksploatację pojazdu, ale także na nasze bezpieczeństwo, sprawdź też Auto Plus Garage. Każdy z tych płynów musi być okresowo uzupełniany oraz wymieniany. Wymiana oleju musi być wykonywana w terminach wskazywanych przez producenta konkretnego modelu samochodu.

Zaciekawił Ci się tego rodzaju materiał? Jeśli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij najpierw tu – ta witryna folia silikonowa również na pewno wpadnie Ci w oko!

Średnio wymiana oleju powinna mieć miejsce po przejechaniu dziesięciu tysięcy kilometrów. Nie każdy kierowca w ciągu roku jeździ jednak tak dużo, by taką ilość wyjeździć. Wtedy olej wymienić powinno się raz w roku. Podczas wymiany oleju nie należy zapomnieć, że trzeba wymienić również filtry. Na rynku znaleźć można kilka rodzajów oleju. Który z nich będzie najlepszy? W tym względzie także najkorzystniej jest kierować się tym, co zaleca producent pojazdu.

samochód pod maską

Autor: Marcus Balcher
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z elementów, z których zbudowany jest każdy samochód jest sprzęgło.

Zaciekawiony? To dla nas optymistyczna wiadomość. Więc kliknij tu remonty komór grafitowych i oglądaj nawet bez końca następne rzetelne wątki.

Jego budowa nie jest złożona, jest to jednak niezwykle znaczący element. Na jego trwałość w ogromnej mierze ma wpływ styl jazdy kierowcy.

Ruszając wyjątkowo gwałtownie przyczyniamy się do jego szybszego zużycia. Wymiana sprzęgła może nas sporo kosztować. Do tego wymiana sprzęgła wiąże się z koniecznością zdemontowania skrzyni biegów. Raczej więc nie uda nam się przeprowadzić tego samodzielnie. Do kosztu kupna nowego sprzęgła powinno się więc doliczyć także koszty wynikające z jego wymiany w autoserwisie – czytaj całość tutaj. Wielu kierowcom, głównie młodym, zdarza się spalenie sprzęgła. Do tego typu sytuacji dochodzi na ogół wtedy, kiedy przed ruszeniem zapominają o tym, że trzeba zwolnić dźwignię ręcznego hamulca. Spalenie sprzęgła, które rozpoznać można po niemiłym zapachu w kabinie wewnątrz auta to jeden z często spotykanych powodów jego wymiany. Można tego uniknąć pamiętając, że nie rusza się z zaciągniętym hamulcem ręcznym.
Share this Post