admin/ Marzec 2, 2021/ Wypoczynek z adrenaliną!

W współczesnych czasach mamy praktycznie nieograniczone możliwości dostępu do różnego rodzaju filmów lub seriali praktycznie z całego świata – to zdecydowanie znacząco poszerza horyzonty, nadto sprawia, iż możemy w zaciszu własnego domu poznać historię innych krajów.

O ile zazwyczaj w kinach oglądamy wersje filmowe z lektorem, o tyle w swoim domu możemy również wybrać wersje z napisami – co jest lepszym rozwiązaniem?
Filmy z napisami
Jeśli zdecydujesz się na obejrzenie filmu z napisami oraz oryginalną ścieżką dźwiękową, wówczas z pewnością łatwiej będzie Ci wczuć się w klimat filmu i wyłapać różnego rodzaju smaczki kulturowe. Na dodatek możesz przekonać się, jak konkretnie brzmi głos męski głównego bohatera – wtedy na pewno będziesz odczuwać film (sprawdź profesjonalne wideofilmowanie) głębiej. Jeśli głos męski jest zastępowany przez lektora, wówczas może dochodzić do różnego typu zniekształceń, zarówno odnośnie do treści jego wypowiedzi jak i ich konkretnego brzmienia .
Filmy z lektorem

płyty z filmami

Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli zdecydujesz się na obejrzenie filmu z tak zwanym voice over, czyli po prostu z głosem lektora, wtedy na pewno samo oglądanie będzie wymagać od Ciebie znacznie mniej zaangażowania.

Zainteresowały Cię poniższe treści? Niezwykle nas to raduje i tym samym zapraszamy Cię do serwisu autora po kolejną dawkę szczegółów.

Jeśli nie musisz skupiać się na napisach, ale po prostu słuchasz polskiej wersji językowej, wtedy na pewno jest o wiele prościej.

Jednocześnie jednak voice over powoduje, iż nie słyszeć oryginalnej wersji języka, w związku z czym zwykle nie możesz się osłuchiwać z danym językiem – a to niewątpliwie jest bardzo przydatne w sytuacji kiedy uczysz się danego języka. Praktycznie każdy kontakt z językiem jest wielką zaletą, która sprawi, że będzie Ci się prościej później uczyć. Szczegóły voice over.
Share this Post