admin/ Maj 18, 2021/ Wypoczynek z adrenaliną!

Mając zawód z powołania poświęcamy mu nie tylko osiem godzin na dobę, ale w każdej wolnej chwili poszerzamy swoja doświadczenie. Chcemy być bezbłędni. Pokonać rywali. Cieszyć się uznaniem. Osiągnąć jak najtrafniejszą pozycję.

fotografia - firma

Autor: ZSPNrdwa Krosno
Źródło: http://www.flickr.com
aktualnie nie wystarczy przyjść do pracy. Sławne powiedzenia PRL już dawno skończyły się. Teraz należy wykazać się teorią oraz doświadczeniem w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej. Jedynie wykształcenie wyższe nie jest wystarczające. Odpowiednio do wybranego kierunku edukacji należy rozpoczynać ciekawe formy działalności np. studiując informatykę poprzez konkursy programistyczne.

Czy zainteresował Cię ten tekst? Jeżeli odpowiesz twierdząco, to naciśnij tu i przeczytaj tam nowe frapujące wpisy. Nie czekaj!

Uzyskujemy praktykę, poznajemy atmosferę danej gałęzi, a może poznamy niedalekiego chlebodawcę. Jest to doskonałe rozwiązanie na każdym etapie studiów. Zbieżnie jest z uczestnictwem w wszelkiego typu wydarzeniach i akcjach np. hackathon (zobacz ). Poznajemy środowisko, nawiązujemy kontakty.

Będąc już pracownikiem (zobacz https://poradnikpracownika.pl/-wypowiedzenie-umowy) warto stale poszerzać nowinki poprzez konkursy programistyczne. Uczestniczą w nich poszerzamy wiedzę, a dodatkowo możemy zdobyć cenne nagrody, nie zawsze rzeczowe – zobacz: konkursy programistyczne. W dziedzinie tak specyficznej i prężnej jak informatyka nie można pozwolić sobie na trwanie w miejscu. Jeśli nie będziemy na czasie znajdzie się pracownik o wyższych kompetencjach z najświeższymi nowinkami. Dlatego bardzo istotne jest aktywny udział w branży. Niektóre eventy są wręcz obowiązkowe tj. hackathon. Współcześnie jest wiele rodzaju tego typu eventów i na pewno przy odrobinie chęci znajdzie się pasujący termin i miasto, aby wziąć udział.
Share this Post