admin/ Luty 11, 2021/ Samochody do zadań specjalnych!

Tak zwani „mistrzowie parkowania” są niemalże wszędzie. Bez kłopotu możemy spotkać ich na każdym kroku. Parkowanie w niedozwolonym miejscu to zmora niemal każdego z nas. Tak samo, jak zostawianie aut w miejscach przeznaczonych dla niepełnosprawnych lub rodzin z małymi dziećmi. Jak sposobem natychmiastowo poradzić sobie z tymi, jacy ignorują wszelkie przepisy?

Drogi wewnętrzne to prawdziwe utrapienia mieszkańców nowych osiedli.

samochody na parkingu

Autor: James Case
Źródło: http://www.flickr.com

Deweloperzy nie zapewniają wystarczającej ilości miejsc parkingowych w garażach podziemnych. Ci, którzy nie kupili miejscówki dla siebie, mają spory problem. Zwłaszcza, jeżeli sąsiad okazuje się mistrzem parkowania bądź jest zbyt leniwy, by przejść 100-200 metrów do klatki schodowej. Jeśli nasza droga wewnętrzna, nie jest oznakowana jako „strefa ruchu”, to nie możemy prosić o interwencje straży miejskiej. W takim przypadku trzeba zwrócić się do zarządcy nieruchomości, by zadbał o ustawienie niezbędnego oznakowania. Gdy już pojawią się one, wówczas będziemy mogli dzwonić po straż miejską, by zainterweniowała w sprawie uciążliwych „mistrzów parkowania”. Może mandat i kara pieniężna wpłyną na ich zdrowy rozsądek i racjonalne podejście do przepisów ruchu drogowego.

Jakim sposobem zarządca nieruchomości może nabyć słupki parkingowe – oraz potrzebne znaki drogowe? Można przeprowadzić szybkie, aczkolwiek wnikliwe rozeznanie w sieci. Po wpisaniu w wyszukiwarkę fraz „słupki parkingowe” oraz „znaki drogowe sprzedaż”, natychmiastowo będzie można zapoznać się z ofertami kilku firm. Słupki parkingowe oraz znaki drogowe mogą się różnić między sobą ceną w zależności od tego, którego producenta wybierzemy. Nie musimy zwlekać z podjęciem ostatecznej decyzji, ponieważ „mistrzowie parkowania” potrafią zatarasować niekiedy cały przejazd. Zdarza się, że na wąskiej dróżce, która z dwóch stron jest zastawiona autami nie mieści się śmieciarka i w efekcie nie jest w stanie odebrać worków z odpadami.

Duży parking

Aż strach pomyśleć, co mogłoby się stać, gdyby w którymś mieszkaniu był pożar. W jaki sposób strażacy dostaliby się na miejsce? A co z pogotowiem? Brak wyobraźni niektórych kierowców jest zatrważający. Właśnie z powodów bezpieczeństwa zarządca powinien niezwłocznie odszukać firmy po frazie: „znaki drogowe (farby do malowania linii) sprzedaż”. Można również wpisać inne słowa. Dzięki temu poznamy więcej ofert, następnie przedstawimy kilka najbardziej korzystnych lokatorom podczas czasowego zebrania wspólnoty. Jeśli ktoś z uporem maniaka narusza przepisy oraz działa na niekorzyść innych osób, stwarzając jednocześnie w sposób pośredni zagrożenie powinien zostać ukarany wysokim mandatem. Jeżeli do niektórych nie docierają żadne argumenty, to szkoda czasu na bezsensowne rozmowy. Niech odpowiednie służby nauczą porządku. W końcu na tym m.in. polega ich praca.

Wizytówka firmy Anter System Sp.

Jeżeli zaciekawił Cię opisywany artykuł, to obowiązkowo zobacz także ten link – ta treść także będzie dla Ciebie godna uwagi.

z o.o –

Share this Post