admin/ Maj 13, 2021/ Wypoczynek z adrenaliną!

Całkiem niedawno niezwykłą popularność na świecie a także w kraju zdobyło Big Data. Wielu z nas nie wie czym jest lub kojarzy negatywnie, jako sposób pozyskiwania danych użytkowników. Niewielu jednak wie, jak ogromne korzyści możemy mieć z gromadzenia tak dużej ilości przeróżnych danych.

Dane liczbowe

Autor: Marcos Gasparutti
Źródło: flickr.com
Big data to szereg narzędzi, dzięki którym możliwe jest gromadzenie a także porządkowanie ogromnych ilości danych. Dane te możemy wykorzystać przykładowo do analiz bądź badania rynku. Jakiś czas temu Big Data w Polsce wzbudziła niemałe zamieszanie, po którym mnóstwo osób zaczęło obawiać się takich nowych rozwiązań. Big Data gromadzi dane – zobaczysz tu -, przede wszystkim dane o różnych użytkownikach i klientach firm, lecz uzyskuje je legalnie – więcej na ten temat na tej stronie www. Obawy biorą się głównie z tego, iż myślimy, że dane są wykradane jak również mają działać na niekorzyść użytkowników. Wykorzystując Big Data możemy jednak jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów jak również prezentować im rozwiązania, których pragną najbardziej. Gromadzenie jak również analizowanie tego rodzaju danych nie jest prostym zadaniem, ponieważ jest ich naprawdę bardzo wiele, dlatego też stosowane są w tym celu inne narzędzia analityczne.

Tego typu rozwiązania mogą mieć szerokie zastosowanie w biznesie, ale też w bankowości. Big Data w bankowości to głównie wszystkim przewidywanie potrzeb klienta oraz dopasowywanie do nich najlepszej oferty. Niektórzy mogą myśleć, iż wykorzystanie danych klienta w celu zdefiniowania jego potrzeb tak naprawdę może służyć jedynie wykorzystaniu jego pieniędzy. Bank ma w tym wiele korzyści, jeżeli klient zdecyduje się na prezentowaną ofertę, ale również klient będzie z niej zadowolony, gdy spełni ona wszystkie jego wymagania. Wspominając o Big Data trzeba pamiętać, że przynosi korzyści zarówno dla klientów jak też dla przedsiębiorców, wykorzystując dane, które powszechnie udostępniamy – zobacz: . W obecnych czasach, kiedy sieć internetowa jest codziennością, nieuniknione jest, by w ten sposób analizować i wykorzystywać zgromadzone dane użytkowników i klientów.

Przede wszystkim nie należy się bać Big Data, gdyż jest to narzędzie mające służyć dokładniejszemu dopasowaniu oferty firm do wymagań klientów. Dzięki gromadzeniu a także analizowaniu tak dużej liczby danych możemy stworzyć lepsze produkty jak również oferować lepsze usługi, które będą spełniały potrzeby najbardziej wymagających klientów.

Share this Post