admin/ Październik 8, 2018/ Samochody do zadań specjalnych!

W ofercie każdego sklepu z oponami znajdziemy kilka rodzajów produktów: opony zimowe, opony letnie i opony całoroczne. Wraz ze zmianą pory roku poleca się zmianę ogumienia. Po co? dobór dobrego ogumienia zapewnia bezpieczeństwo na drodze. Dlatego powstają sklepy internetowe wyspecjalizowane w oferowaniu opon do aut na każdy sezon.

opony zimowe

Autor: lungstruck
Źródło: http://www.flickr.com
Niewielu kierowców ma świadomość, że zmieniając opony sezonowo zaoszczędzi pieniądze. Kupowanie dwóch kompletów opon to tylko pozornie duży wydatek.

Faktycznie, w dłuższej perspektywie, z tego typu wyboru płynie wiele korzyści. Przede wszystkim dbamy o swoje bezpieczeństwo na drodze. Odpowiednio wybrane opony lepiej trzymają się drogi w zimie, dzięki czemu jazda samochodem w trudnych warunkach jest komfortowa. kierowca nie musi martwić się oblodzoną nawierzchnią czy padającym śniegiem. Dobre opony zwiększają przyczepność w czasie jazdy.Opony sezonowe są zbudowane z innej gumy. Opony zimowe są wyprodukowane ze dodatkowej gumy z krzemionką. Mają również lepiej ponacinany bieżnik. Dzięki takiej właściwości opony nawet na mokrej nawierzchni i przy niskich temperaturach sprawdzają się rewelacyjnie. oprócz tego opony zimowe mają o wiele krótszą drogę hamowania. Szybka jazda w trudnych warunkach jest częstą przyczyną dużej ilości wypadków. Dlatego też można odwiedzić najbliższego punktu z oponami.optymalnym pomysłem na lato są naturalnie opony letnie wysokiej temperatury nawierzchni w lecie. Nawet innowacyjne komponenty, z które zostały zastosowane do produkcji opon ulegają zniszczeniu na skutek złego użytkowania. Należy o tym pamiętać, zamawiając opony w sklepie. kupując tylko jeden komplet pozornie oszczędzamy pieniądze. W dłuższej perspektywie wydamy więcej pieniędzy, ponieważ, gdyż ogumienie zimowe, które użytkujemy także w sezonie letnim nie spełni swojego zadania w zimie. Kierowca, który jeździ na uszkodzonych oponach zimą ryzykuje swoim bezpieczeństwem podczas jazdy w trudnych warunkach pogodowych.

Wielu kierowców aut ma trudność z wyborem odpowiedniego rodzaju opon. W takim wypadku możemy poradzić się zaufanego wulkanizatora.

Share this Post