admin/ Październik 8, 2018/ Samochody do zadań specjalnych!

W dużych aglomeracjach często ma miejsce, że kierowcy nie dbają o wymianie ogumienia na porę zimową. Wynika to stąd, że w większości ruch odbywa się po ulicach często uczęszczanych, gdzie jezdnia jest nieośnieżona nawet w zimie.

Opony

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Czasem może jednak dojść do sytuacji, że duży śnieg spadnie przez noc, wskutek czego bardzo wcześnie rano przy wyjeździe do pracy będziemy mieli spory kłopot. Zamienić opon już raczej nie zdążymy i będzie trzeba zaryzykować i wystartować na drogę z oponami letnimi.

Niejednokrotnie zdarza się taka sytuacja, że należy wyjechać nieoczekiwanie poza miasto. Na ulicach o małym ruchu istnieje spore ryzyko, że napotkamy drogi zupełnie nieprzejezdne. Taki wyjazd może to być wyjazd do rodziców podczas ferii, a może to być po prostu nieoczekiwany wypadek. Warto już zawczasu zastanowić się i przygotować się na taką sytuację. Sprawi to, że będziemy czuć się pewnie i nie będziemy się przejmować taką ewentualnością.

Oczywiście omówione tutaj zabezpieczenie to po prostu inwestycja w ogumienie na sezon zimowy. Opony można zakupić już wcześniej, dzięki czemu będziemy mogli wydać na nie mniej oszczędności, ponieważ będziemy mieli lepszy wybór, więc i możliwe będą niższe ceny. Niekiedy można nabyć opony o innych wielkościach. Na przykład na sezon letni korzystać z opon mniejszych, a w trakcie sezonu zimowego korzystać opon wyższych. Tak oto na lato posiadać opony 185 65 14, a na zimę opony 195 65 15. Niestety przy takim rozwiązaniu musimy nabyć także dwa komplety felg.

Znalezienie ogumienia oraz felg często jest sporym wydatkiem. Pamiętajmy jednak o tym jako inwestycji w nasze bezpieczeństwo. Dodatkowo taki zakup może być jednorazowy. Przecież jeśli zamówimy dwa komplety do jednego samochodu, to będziemy na nich jeździć wiele lat, aż się nie zetrą i będzie je trzeba wymienić. Nie jest to więc wydatek sezonowy, tylko jednorazowy. Kupując opony warto czasem zastanowić się, czy nie bezpieczniej pójść nieco dalej i zakupić ogumienie wyższej klasy, żeby być pewnym, że w przypadku niebezpieczeństwa i poślizgu auto będzie się trzymać jezdni.
Share this Post