admin/ Wrzesień 6, 2021/ Wypoczynek z adrenaliną!

Zamykając liceum, co połączone jest z męczarnią nad kartami maturalnymi i skutkami ubocznymi po nieprzespanych nocach, przychodzi kolejny moment w życiu, nad którym powinieneś się zastanowić. Domagają się tego od ciebie rodzice, dziadkowie ,a może nawet ciocie z wujkami, jednak często zdarza się, że tak faktycznie nie wiesz nadal co w życiu chcesz robić i pierwszy strzał może okazać się niecelny.

Prawnik

Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim spowalniają nas kursy typowane na egzamin maturalny, z tej przyczyny lepiej już wcześniej zacząć zastanawiać się jaka część nauki przypadła nam do gustu. Jest to nie lada wyzwanie, szczególnie, że ostatnio modne są kierunki wyspecjalizowane, jednak nie zawsze zapewniają nam godną pracę, choćby w Polsce. Niewątpliwie najbardziej pożądane są kierunki techniczne, nauki ścisłe, czy specjalności inżynierskie. Jednak, popularnością cieszy się również bez zmian prawo. Przez ostatnie kilka lat liczba osób uczęszczających na ten kierunek wysoce wzrosła. Teorii, opinii oraz rad co do trafnej decyzji jest tyle, ilu chętnych. Mimo wszystko istotne jest, aby wykonywać, co się lubi.

Wejdź na ten odnośnik i zdobądź pomocne info (http://hurt.domwina.pl/Wino-w-restauracji-zasady-i-podpowiedzi-dla-wlascicieli-i-managerow-restauracji-news-pol-1621182100.html) odnośnie analizowanej tu kwestii. Bez cienia wątpliwości faktycznie uznasz je za przydatne!

Z tego powodu, jeśli ktoś chciałby

grupa prawników

Autor: Steven Vance
Źródło: http://www.flickr.com

być kucharzem w Gdyni, niech nim zostanie, finansista w Kielcach nie jest kiepskim wyborem, istotne jedynie na ile zamierzonym, tymczasem prawnik w Krakowie niewątpliwie przynależy do chodliwych fuch.

Jestem humanistą

Humanistom gorzej jest znaleźć dobrą pracę po szkole wyższej, mimo to są pewne nisze, w których powinni sobie poradzić. Z dokonanych badań wynika, że absolwenci kończący filologię czeską, kulturoznawstwo, lingwistykę, czy muzykologię uzyskali pracę od razu po obronie.

Obrazuje to na ile jest istotny kierunek, a jak specjalność. Przykładowo, prawnik w Krakowie to żadna nowość, ale prawnik (zobacz audyt ochrona danych osobowych) ze specjalizacją prawo wojskowe to już pojedynczy przypadek.

Nowe widoki

Należy także zwrócić uwagę na nowo otwierane kierunki. Mnóstwo z nich kreowanych jest z myślą o żądaniach ulegającego zmianie rynku pracy. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej proponuje geoinformatykę i fizykochemię, z kolei Uniwersytet Łódzki lingwistykę dla biznesu. Liczy się innowacyjność, więc mimo, że nie ma gwarancji sukcesu, warto dokonać głębszych obserwacji czekających na nas szans.

Share this Post