admin/ Kwiecień 28, 2021/ Samochody do zadań specjalnych!, Wypoczynek z adrenaliną!

serwis naprawczy jest miejscem, gdzie każdy posiadacz samochodu przynajmniej raz był lub się znajdzie. Auta stosunkowo często ulegają różnego typu awariom, a o drobną kolizję czy stłuczkę nietrudno. Wybór punktów oferujących takie usługi jest najczęściej bardzo duży, w każdym mieście znajduje się ich co najmniej kilka.

felga

Także oferowane usługi niejednokrotnie różnią się pomiędzy sobą, a ich poziom zróżnicowania jest bardzo duża. Warsztaty oferują więc wszelkiego rodzaju przeglądy, wymianę oleju oraz innych elementów pojazdu, reperację klimatyzacji samochodowej, czy też śrutowanie (Śrut do piaskowania dostarcza firma Wanmartex: ). Coraz częściej oferowana jest także regeneracja felg. Jest to usługa ostatnio często pożądana, zatem wiele serwisów poszerza o nią swój zakres usług.

Główne usługi warsztatoweWarsztaty samochodowe w większości przypadków podejmują się napraw wszystkich typów aut osobowych, czasem także dostawczych. Można w nich naprawić uszkodzony silnik, wymienić amortyzatory oraz dokonać przeglądu wszystkich pozostałych elementów mechanicznych auta. Poza tym dostępne są usługi naprawcze części elektrycznych samochodu, do których zalicza się alternatory, światła a także radio samochodowe. Właściwie we wszystkich warsztatach oferuje się usługi wulkanizacyjne, czyli wymianę opon, zarówno niesprawnych jak i przykładowo letnich na zimowe.

Naprawa felg

felga po renowacji

Niezwykle popularną usługą jest regeneracja i konserwacja felg. Piaskowanie felg stalowych i aluminiowych ma miejsce za pomocą specjalistycznego pistoletu ze sprężonym powietrzem. Służy to gruntownemu oczyszczeniu uszkodzonej felgi, na przykład w przypadku, gdy kupuje się używany samochód z nieznacznie zniszczonymi felgami. Działają zakłady jak choćby przedsiębiorstwa oferujące piaskowanie felg w Krakowie specjalizujące się wyłącznie w takich usługach. Oferują zarówno zmianę felg na nowe, jak i renowację oraz konserwację. Naprawa odbywa się poprzez eliminowanie zanieczyszczeń, a później pokrycie felgi (zobacz kalkulator felg aluminiowych) paroma warstwami materiału wypełniającego wgłębienia. Chromowanie jest zabiegiem o wiele bardziej kosztownym, daje jednak dużo trwalsze rezultaty. Inną popularną usługą jest pokrywanie felg farbą. Piaskowanie (złap okazje na zestaw do piaskowania karchersklep.techkar.pl)

Share this Post