admin/ Czerwiec 15, 2021/ Samochody do zadań specjalnych!

Droga do turbodoładowania jest nieomal tak rozwlekła, jak powstawanie silnika spalinowego. Pradawna turbosprężarka miała ubogie zastosowanie, była wykorzystywana jedynie do ogromnych jednostek napędowych, typu silniki okrętowe.

W przemyśle samochodowym etap turbodoładowania rozpoczął się razem z jednostkami napędowymi ciężarówek.

Interesujesz się tym zagadnieniem? Czytaj więc dalej (echargers.pl/) o tym punkcie w kolejnym artykule, który dla Ciebie opracowaliśmy. Sądzimy, że Ci się podoba.

Od tego momentu powoli zaczęło się wykorzystywanie tego procesu do biznesu aut osobowych.

Popularność turbin w samochodach osobowych wzrastało, dlatego że wzrastała ich jakość, a wydzielanie spalin bardzo spadała (czytaj tu). Dziś turbodoładowanie silników spalinowych przede wszystkim nie bywa rozpatrywane w aspektach wydajnościowych, ale wiąże się ze znacznym zmniejszeniem zużycia paliwa, a to w konsekwencji przyczynia się do mniejszego zanieczyszczenia otoczenia. Tak samo ma się to w przypadku ciężarówek. Stąd tak ważne jest, żeby turbina była za każdym razem niezawodna.

Zaciekawiły Cię treści zawarte w tym artykule? Jeśli tak, to czytaj także auta elektryczne zbliżone informacje, tyczące się tego sektora. Zapraszamy do kolejnej witryny.

W przypadku usterek, jakich nie można uniknąć, konieczna jest regeneracja turbosprężarki samochodu ciężarowego. To duży wydatek, jednak dużo bardziej opłacalny niż wymiana turbosprężarki na zupełnie nową. Nie szokuje więc, iż fachowców specjalizujących się wyłącznie w turbosprężarkach istnieje tak wielu.

samochód BMW

Autor: Tom
Źródło: http://www.flickr.com

Aby łatwiej ogarnąć znaczenie turbsprężania i tego jak ważna jest regeneracja turbosprężarki samochodu ciężarowego, warto pojąć tę technikę i zaznajomić się z metodą spalania benzyny w jednostce napędowej. Obecnie, najmocniej rozpowszechnione oraz rozpoznawalne są silniki czterocylindrowe. Cykl roboczy tego typu jednostki napędowej wykonywany w trakcie podwójnego obrotu wału korbowego składa się z następujących etapów: zasysania, kompresji, rozprężania i wydychania, czyli wydzielania spalin.

Taka łatwa metoda działania silnika daje różnorodne możliwości ulepszania jego siły, poprzez: powiększenie pojemności skokowej, czy zwiększenie prędkości obrotowej. Znając te proste zasady regeneracja turbosprężarki samochodu ciężarowego nie okazuje się niczym skomplikowanym – .
Share this Post