admin/ Luty 3, 2021/ Off-road dla początkujących

Każdy młody pisarz chciałby, aby jego twórczość była czytana przez miliony czytelników. Lecz droga do takiego celu wcale nie jest łatwa, o czym miało się już okazję przekonać wielu adeptów literatury. Dotarcie do większego grona czytelników będzie wymagać nie tylko doskonałego stylu pisania, lecz także pewnego szczęścia, za całą pewnością sporej pracy i ogromnego samozaparcia.

rękopis

Autor: 24oranges.nl
Źródło: http://www.flickr.com
Początkiem, od jakiego trzeba rozpocząć przy próbie zdobycia czytelniczych serc będzie przede wszystkim przygotowanie swojego dzieła. To można robić w zaciszu swojego mieszkania, dopieszczając każde słowo aż do osiągnięcia planowanego rezultatu. Jednak jeżeli nawet będzie się pewnym swojego warsztatu, to warto tak przygotowaną książkę dać do weryfikacji zawodowemu redaktorowi językowemu lub korektorowi. Umożliwi to poprawienie pewnych niedociągnięć i błędów, które mogłoby być zauważone później przez czytających. Mając już całkowicie gotowy materiał będzie trzeba też znaleźć możliwość jego opublikowania, tak aby książka mogła trafić do odbiorców.

pisarz

Autor: Larryb Writer – zExposure Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Dla młodych, początkujących pisarzy wydanie własnej książki nie jest łatwym zadaniem. Możliwości są tak naprawdę dwie, jedna to zrobienie tego swoim kosztem, a druga znalezienie jakiegoś wydawnictwa, które się tym zajmie, ale w zamian zabierze część zysków ze sprzedaży. W pierwszym przypadku konieczne będzie zainwestowanie swoich pieniędzy, a nawet przy niedużych nakładach trzeba się liczyć z dość znacznymi kwotami. Przy opracowaniu książki bierze udział kilka osób, jakim trzeba zapłacić, oprócz tego doliczyć trzeba koszty druku i późniejszej dystrybucji. Jeśli ktoś ma możliwość wyłożenia takich pieniędzy, to przyszłe dochody będą jedynie jego, jednak najczęściej młodzi pisarze wybierają na współpracę z jakimś wydawnictwem. W takim przypadku to ono sfinansuje całą produkcję, aż do ukazania się książki na półkach w księgarniach. Współpraca z wydawnictwem ma jeszcze jedną zaletę, to znaczy to, że w trosce o również swoje zyski wydawnictwo będzie promować taką książkę, a możliwości ma jednak znacznie więcej.
Share this Post