admin/ Listopad 13, 2021/ Samochody do zadań specjalnych!

W samochodzie istnieje wiele przeróżnych filtrów, które okresowo trzeba wymieniać. Jeśli zaniedbamy te zabiegi, to można mieć problemy z działaniem samego pojazdu, natomiast awarie poszczególnych części mogą generować duże koszty napraw w renomowanych serwisach samochodowych.

Mamy przeróżne filtry, nie w każdym pojeździe są na przykład filtry do klimatyzacji, lecz i tak jest całkiem powszechnym zastosowaniem. Dowiedz się więcej – Bardzo znane są natomiast filtry powietrza i to na nich skupimy się w poniższym tekście. Filtry takie aktualnie robione są w taki sposób, żeby pasowały do odpowiednich modeli silników. Charakteryzują się wyjątkowymi kształtami obudów oraz rozmiarami wkładów. Najważniejszym zadaniem tego rodzaju filtra jest zatrzymanie przedostających się nieczystości w specjalnym materiale o nierównej, nawet trochę włóknistej strukturze. Materiał, jaki znajduje się w filtrze powietrza jest na pewno mało wrażliwy na zawilgocenie wodą, jak również olejem.

wnętrze samochodu, podniesiona maska

Autor: Marcus Balcher
Źródło: http://www.flickr.com

Do tego jeszcze posiada właściwą przepustowość, która zależy od grubości włókien jak również gęstości ich splotu. Filtr powietrza nie działa wyłącznie jak sitko, ale wykorzystuje w swoim działaniu także zjawiska fizyczne, takie jak bezwładność, jaka wyrzuca fragmenty pyłów na zewnątrz zakrętów w których są bardzo malutkie strużki powietrza, a do tego różne siły, jakie przyciągają odwirowane zanieczyszczenia do włókien. Tego typu działanie powoduje, że filtr powietrza jest niesamowicie skuteczny, bardzo dobrze wyłapuje wszelkie nieczystości, również takie najmniejsze, które przy wolnym ruchu mogłyby przenikać przez otwory struktury materiału, będącego w filtrze. Jeżeli filtr powietrza jest brudny, sprawia to, iż silnik wydziela do atmosfery więcej szkodliwych związków chemicznych.

Jeżeli opisywany wątek Cię interesuje i poszukujesz więcej informacji, to pod adresem (https://www.zleceniomat.pl/naprawa-wydechu/w/krakow/) odnajdziesz ich mnóstwo – będą one zbliżone tematycznie, ale równie ciekawe.

Zapoznaj się z naszymi produktami w naszym serwisie:

Mało tego, w niektórych przypadkach powstają zakłócenia w dobrej pracy silnika, które spowodowane są wzrostem oporów ssania powietrza. Niezmiernie często
używane są suche wkłady do filtrowania zrobione ze specjalnego, porowatego surowca – papieru. Filtr powietrza jest skuteczny, trzeba go na pewno zmieniać. Zachowuje on swoje właściwości filtracyjne w przedziale przebiegu 20-40 tysięcy kilometrów. Trzeba podkreślić, iż takie wkłady do filtrów są jednorazowego użytku, dlatego po ich wymianie należy je wyrzucić.
Share this Post