admin/ Luty 29, 2020/ Samochody terenowe- pomysł na imprezę firmową

W końcu nadeszła wiosna, a wraz z nią w Żorach pojawia się coraz większą ilość ogłoszeń w sprawie pracy. Ta sytuacja utrzymuje się już od wielu lat. Zwykle bezrobotni mogą znaleźć zatrudnienie w handlu, usługach lub gastronomii.

Zaczynają pojawiać się propozycje pracy związane z budownictwem – na razie ostrożnie, lecz miejmy na uwadze, że wiosna właśnie się rozpoczyna, więc ta sytuacja za chwilę ulegnie zmianie.Jak miasto walczy z bezrobociem? Urząd Pracy w Żorach realizuje wszelakie formy wsparcia dla osób, które widnieją w rejestrze jako bezrobotne. Są to np. szkolenia zawodowe czy staże, które są zachęcającym działaniem polegającym na zdobywaniu praktyki. Ponad 2,3 mln zł poświęci w obecnym roku Powiatowy Urząd Pracy w Żorach na aktywizację osób bezrobotnych w mieście.

Okulary z soczewkami do pracy biurowej

Autor: JZO
Źródło: JZO

(Zobacz oferty pracy włocławek) Ta pokaźna pula środków przeznaczona jest na staże dla około 175 osób i liczne szkolenia dla np. kasjerów, kierowców wózków widłowych, czy spawaczy. W tym roku będzie przyznanych około 40 dotacji dla osób chcących założyć własny biznes.

Zadaniem projektu jest zwiększenie motywacji wśród osób bezrobotnych do podjęcia działań a także edukacja FranklinCovey zarządzanie czasem z zakresu przedsiębiorczości. Zwłaszcza na staże i szkolenia liczą bezrobotne kobiety, które w kilku ostatnich latach przedstawiają ponad 60 proc. z wszystkich bezrobotnych osób. Wielką szansą na pracę są dla nich np. koreańskie fabryki mające siedzibę w Żorach, które co jakiś czas zgłaszają się do urzędu i szukają nowych pracowników.

praca grafik 3d Żory

Autor: HM Revenue & Customs
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy chcemy pomóc losowi, pomocne jest wykazanie się własną inicjatywą. Podstawowym narzędziem ku temu może okazać się internet. Postanówmy więc poświęcić czas poszukując ofert, które widnieją na portalach poświęconych pracy. Bądźmy otwarci na nowe propozycje, bo być może zawód z pozoru niespełniający nasze oczekiwania okaże się atrakcyjny zarówno po względem finansowym, jak i rozwoju własnej osoby. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej frazę: oferty pracy Żory, a być może dopisze nam szczęście i odnajdziemy swego przyszłego chlebodawcę. Kiedy chcemy bardziej uściślić nasze oczekiwania zaznaczmy w tytule nasz zawód, dodając np. praca grafik 3d.

Share this Post