
Jeżeli po zapoznaniu się z tym tekstem myślisz, że warto jest szerzej poznać ten temat, to jeszcze zerknij tu (http://reset2.pl/oprogramowanie-dla-firm-uslugowych).
Informacja tego rodzaju musi być określona bardzo precyzyjnie, na tyle, aby pracownicy nie mieli kłopotu ze zrozumieniem, które z ich zachowań będzie kontrolowane przez pracodawcę. Oraz oczywiście w jaki sposób będzie to przeprowadzane.
Co równie istotne,zatrudniający ma szansę pokazać pracownikom wiadomość o zakładanym monitoringu w sposób normalnie przyjęty w danym miejscu pracy. Może to zrobić więc za pośrednictwem poczty elektronicznej, albo w formie ogłoszenia na tablicy informacyjnej. Niezwykle często używane są kamery, jednak jak mogą podkreślać niektórzy prawnicy, w przypadku zapisu i archiwizacji zapisów z nich, pracodawca musi zebrane informacje archiwizować zgodnie z wymogami ustawy o ochronie danych osobowych. Pracodawca nie może monitorować miejsc, w których nie jest wykonywana praca, czyli są to szatnie, stołówki czy toalety. Ponadto, kamery nie powinny być montowane w miejscu pracy, aby tylko sprawdzić jakość pracy.
Zaprezentowany temat przygotowaliśmy z myślą Twoje potrzeby. Czekamy na twoją informację, czy spodobał Ci się tekst. Daj nam znać – przejdź do strony prawo budowlane !
Nagrywanie standardowych rozmów zatrudnionych będzie się wiązać z znacznymi zarzutami, w ramach kodeksu karnego. Kto w celu odzyskania informacji, do której nie jest uprawniony zakłada podsłuchy albo może posłużyć się takim narzędziem, może otrzymać grzywnę, a nawet karę wiezienia.Można więc zauważyć, monitorowanie pracowników nie polega na oglądaniu ich we wszystkich czynnościach. Nie jest to “big brother” jak część sądzi. Po prostu, każdy zatrudniający ma do tego prawo, ale musi się stosować do wielu przepisów.