admin/ Wrzesień 21, 2020/ Samochody do zadań specjalnych!

O garażu trzeba pomyśleć już podczas projektowania domu. Na tym etapie najprościej będzie zaplanować je tak, ażeby najlepiej wybrać bramę garażową o klasycznych wymiarach. To spowoduje, że zaoszczędzimy więcej pieniędzy oraz nerwów w dalszej części inwestycji. Trzeba bowiem wiedzieć, iż jeśli o tym zapomnimy to na pewno później zapłacimy o wiele więcej, bo bramy wykonywane ma zamówienie posiadają nietypowe skrzydła, więc są droższe.

Brama garażowa

Autor: mrhayata
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie są rodzaje bram. Pierwszy ty to bramy rozwieralne, nazywane też skrzydłowe.

Sprawdź moje www! Tam jest dla Ciebie następna rewelacyjna porcja wiadomości na ciekawiący Cię wątek. Po sporo szczegółów kliknij w poniższy podany link.

Jest to najbardziej powszechne rozwiązanie, tego rodzaju model podobny jest do standardowych drzwi. Moga być jedno lub dwuskrzydłowe, choć ten pierwszy rodzaj nie produkuje się seryjnie. Otwierane na zewnątrz pojedyncze skrzydło zajmuje dość sporo miejsca, więc przeszkadza w parkowaniu. Trzeba więc pomiędzy garażem a ogrodzeniem zostawić długi podjazd, najbardziej szerokość bramy plus długość samochodu. Kolejny ty to bramy uchylne płytowe.

Przeczytaj bez marudzenia ten wpis ze strony publikującego pokrewne materiały, ponieważ on z pewnością także jest warty Polecenia.

Wykorzystywane są głównie do garaży na jeden samochód, ponieważ ich standardowa szerokość nie przekracza raczej trzech metrów, zaś wysokość ma nie więcej niż 2,3 metra. Tak naprawdę niewiele jest firm, jakie produkują uchylne bramy o szerokości czterech-pięciu metrów. Konstrukcja takich bram może prezentować się dwojako . Jedna z nich to płytowa o konstrukcji blachy usztywnionej stalowymi płaskownikami. Jej wierzchnią warstwę stanowi bardzo często ocynkowana blacha stalowa, która jest pokrywana poliestrem.

Inny model to konstrukcja ramowa. Jej najistotniejszy trzon pełni stalowa albo drewniana rama, jesteśmy w stanie nią wypełnić blachą stalową, jaka będzie pokryta poliestrem. Inny rodzaj – bramy segmentowe, są najlepsze do garaży, z których wyjeżdża się od razu na ulicę, gdyż w okresie otwierania nie wychodzą przed budynek, nie utrudniają więc manewrowania samochodem nawet na podjazdach łukowych.

Ostatni rodzaj – bramy rolowane są zbudowane z poziomych profili dwuściennych, które wypełnione są bezfreonową pianką poliuretanową. Złączone są na pełne albo perforowane zaczepy Brama tego rodzaju rozwija się ze skrzynki która jest zawieszona bezpośrednio nad wjazdem do garażu, tak więc do jej zamontowania konieczne jest chociaż 30 cm. z szerokości nadproża. Zakup bramy to powinna być bardzo rozsądna decyzja|, najlepiej zakupić w autoryzowanym punkcie, jak bramy garażowe Wiśniowski.

Share this Post