admin/ Sierpień 20, 2020/ Samochody do zadań specjalnych!

Zima to niekoniecznie lubiany czas przez kierowców, ponieważ pogarszają się warunki pogodowe i należy wymienić opony letnie na zimowe. Chociaż nie jest to przymusowe w Polsce, to warto jest to zrobić. Dlaczego?

wyprzedaże

Autor: wyprzedaże
Źródło: flickr.com
Rzecz jasna z tego powodu, by zapewnić sobie oraz innym pasażerom bezpieczne podróżowanie. Sporo ludzi sądzi, iż opony zimowe nie robią dużej różnicy, jednakże to nieprawda.

Jeżeli chcesz znaleźć więcej na temat na opisywany w tym serwisie temat, to kliknij ten link, a zapewne Cię one zaintrygują.

Opony zimowe o wiele lepiej zachowują się w trudniejszych warunkach, gdy sypie śnieg. Tak samo niebezpieczna jest wilgotna jezdnia, a gdy w dodatku nagle złapie mróz i kałuże zmienią się w lodowiska, wtedy o nieszczęście nie trzeba się mocno starać. Dzięki zimowym oponom można znacznie zredukować czas hamowania przy niskiej temperaturze ochraniając nas przed przykrym w konsekwencjach wypadkiem. Są stworzone do takiej pogody, więc trzeba je założyć wtedy, gdy na dworze temperatura dochodzi do 0 stopni Celsjusza. To idealna pora na wymianę i nie warto z tym zwlekać, zwłaszcza jeśli wybieramy się w dłuższą podróż. Okolice grudnia to już zazwyczaj okres, kiedy musimy mieć zamontowane takie opony. Użyte w nich ogumienie daje dużo większą przyczepność, a do tego opona nie robi się twarda i mało zwrotna także w przypadku znacznego mrozu, a przecież wtedy też musimy w jakiś sposób dostać się do pracy. Podróż autem w taką pogodę jest bardziej komfortowa niż czekanie w mrozie na przystanku, aż nadjedzie autobus. Pamiętajmy też, aby włożyć do bagażnika szpadel, jakim odgarniemy śnieg z podjazdu oraz szczotkę czy miotełkę pozwalającą na oczyszczenie szyb. W tym wypadku bowiem nie będą dobre mini odkurzacze samochodowe, jakimi zbieramy okruchy, a normalna skrobaczka oraz miotełka są wręcz stworzone do takich zadań.

Jeżeli chcesz zakupić właściwe opony w Gdańsku, musisz wybrać sprawdzony sklep oferujący tego rodzaju asortyment.

Analogiczny serwis opublikował inne tego typu tematy. Jeśli Cię one interesują, to kliknij tutaj i zobacz więcej porad w serwisie (http://www.motolegend.pl/odziez-termoaktywna-na-motor) pracy, którą tam odnajdziesz.

Tylko wtedy będziesz mieć pewność, iż jazda samochodem będzie bezpieczna. Dobrze jest skorzystać ze wskazówek sprzedawców, gdyż o ile perfumy i wody damskie czy odkurzacz możemy wybrać bez większej wiedzy (Chanel), stawiając na zapach, który uwiedzie nasz zmysł węchu, o tyle by kupić opony letnie czy zimowe musimy już wiedzieć, na co zwracać uwagę, aby się nie zawieść – zimowe opony. Przy wsparciu fachowca wszystko pójdzie prościej.

Share this Post