admin/ Grudzień 5, 2020/ Off-road dla początkujących

Polskie morze od lat jest podstawowym miejscem wakacyjnego wypoczynku. Piaszczyste plaże ciągną się od Zalewu Szczecińskiego przez kilkaset kilometrów w kierunku wschodniej granicy, i jak będzie tylko trochę słońca, to te setki kilometrów są po brzegi wypełnione turystami. Część z nich woli zatrzymać się w gwarnych, dużych miastach takich jak Koszalin albo Gdańsk, inni dużo bardziej preferują ciszę, spokój i mało turystów.

morze jesienią

Autor: waferboard
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak nasze Pomorze jest tak bardzo zróżnicowane, że każdy bez najmniejszych problemów coś będzie mógł dla siebie znaleźć, i miłośnicy zabawy i gwaru do białego rana, i ci, dla których najbardziej pożądana będzie zaciszna plaża. Większe miejscowości są chętnie odwiedzane właśnie przez miłośników zabawy, niektóre z nich stały się wręcz wakacyjnym miejscem odpoczynku celebrytów i ludzi kultury i sztuki. Małe miasteczka bardzo chętnie witają rodziny z małymi dziećmi, które będą się bezpiecznie mogły bawić całymi dniami, a także osoby chcące odetchnąć po całym roku ciężkiej pracy. Tak więc będzie w czym wybierać, więc każdy kto będzie szukał odpowiedniego miejsca nad Bałtykiem do odpoczynku na pewno bez problemów je znajdzie.

Osoby szukający ciszy i spokoju mogą pomyśleć o niewielkiej miejscowości, leżącej niedaleko Gdańska, mianowicie o Jantarze. Nazwa jej pochodzi od bursztynu, jaki licznie występuje w pobliżu, po dziś dzień organizuje się tam mistrzostwa świata w szukaniu tego minerału. Jantar to cicha, spokojna miejscowość, idealnie nadająca się na rodzinny odpoczynek. Przepiękne plaże kuszą złocistym piaskiem i czystym morzem, nawet w największym sezonie nie ma na nich dzikich tłumów, tak jak to często jest w pozostałych wypoczynkowych miejscowościach. Warte obejrzenia w Jantarze będzie Muzeum Bursztynu, dla dzieci doskonałą rozrywką będzie również mini zoo i po więcej zapraszam nastadnina koni.

pensjonat

Autor: grassrootsgroundswell
Źródło: http://www.flickr.com
Pomimo że Jantar to niewielka miejscowość, to jego baza noclegów jest dość dobrze rozwinięta. Kwatery Jantar to w pierwszej kolejności kwatery w prywatnych domach, ale także coraz liczniejsze apartamenty i zupełnie niezależne letniskowe domki. Dowiedz się więcej: kwatery Jantar.
Share this Post