admin/ Październik 13, 2021/ Samochody do zadań specjalnych!

W obecnych czasach znakomita większość gospodarstw rolnych w Polsce to gospodarstwa prowadzone przez jedną rodzinę. Wiele rodzin otrzymało ziemię oraz całe gospodarstwo po przodkach, inni (będący w mniejszości nabyli ją, aby swoją działalność dopiero zacząć. Do właściwego funkcjonowania, gospodarstwa rolne i przedsiębiorstwa wielobranżowe potrzebują dobrego sprzętu i świetnego zarządzania. Dobrego zarządzania można się nauczyć lub wypracować je przez lata, za to zdobycie przetestowanego sprzętu to dość łatwa, ale czasochłonna sprawa.

Ciężarówka, tir

Autor: Barry Lewis
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo wiele gospodarstw właściwie inwestuje w auta ciężarowe, naczepy oraz przyczepy (kliknij tutaj). Transportowanie towarów albo płodów rolnych również wymaga sporych nakładów. Rynek sprzedaży samochodów ciężarowych jest bardzo szeroki, dzięki czemu można kupić dostawce używane albo zupełnie nowe pojazdy. Jeśli firmy w konkretnym momencie nie stać na jednorazowy wydatek na maszyny typu naczepa Mega lub przyczepa (kontenery socjalne) Mario, może postarać się o zaciągnięcie kredytu lub może wziąć maszyny w leasing na krótszy czas albo nawet na kilka lat. Przy wyborze z propozycji dotyczących ciężkich maszyn, warto zaufać firmie, która już od wielu lat funkcjonuje na rynku i ma wyłącznie dobre rekomendacje. Jeśli firma sama zajmuje się wytwarzaniem naczep i przyczep, będzie też w stanie sprzęty serwisować, naprawiać i modernizować. Oczywiście najlepiej, gdyby wyróżniała się bardzo wysoką jakością i zapewniała długą gwarancję na wykonane przez siebie naczepy i dostawce używane, ale zmodernizowane, ponieważ wtedy mamy pewność, że remonty kapitalne nie będą koniecznością. Są producenci, którzy poddają remontom i modernizują pojazdy powypadkowe oraz ich elementy (naczepy, przyczepy, zabudowy, ramy z wszelkich materiałów i osi). Jeżeli firma dodatkowo zajmuje się naprawą układów jezdnych i hamulcowych oraz wszystkich instalacji i układów, możemy być pewni, że zna się na rzeczy i raczej nie jest nowicjuszem w tej branży. Wisienką na torcie będzie fachowa diagnostyka komputerowa.

Tiry, transport

Autor: iStock
Źródło: T.S.H. POLMAR
Zanim gospodarstwo zainwestuje w jakiś nowy pojazd, powinno przeanalizować dokładnie jego specyfikację, materiały, z jakich jest zrobiony, zestawić podstawowe parametry (długość, szerokość, nośność) z innymi dostępnymi na rynku w zbliżonej cenie. Najlepiej to zrobić wpisując w przeglądarkę interesujący pojazd i nazwę firmy, np. „naczepa Mega” . Od razu powinniśmy trafić na szeroki opis. Większość opisów opatrzona jest też zdjęciami i dokładnymi wymiarami, by unaocznić potencjalnym klientom, z jakim pojazdem mają do czynienia.
Share this Post