admin/ Październik 7, 2020/ Wypoczynek z adrenaliną!

Sposoby wydzielania metalu są wielorakie, usługodawcy proponują nam podobnie często laserowe, wodne, plazmowe, jak i tlenowe. Scharakteryzujemy dwa pierwsze zabiegi, są one albowiem w największym stopniu powszechne.

Obróbka laserem

Autor: Barta IV
Źródło: http://www.flickr.com
Cięcie laserowe jest najbardziej nowatorską metodą termicznego rozdzielania artykułu. Jest ogromnie precyzyjne i szybkie. Umożliwia obróbkę wielorakich wersji stali i także stopów metali nieżelaznych. Ich zakres zależy od użytego źródła laseru. Najpóźniej powstałe wyjście, oparte o technologię „Fiber” generuje wiązkę oraz przenosi ją do głowicy za pomocą światłowodu, co rozwija formy zastosowania przecinarek i także wyraźnie zmniejsza wartości obsługi.

Cięcie laserem limituje także w wymowny sposób zużycie energii elektrycznej .http://www.bth.pl/pl.wycinanie_laserowe_ciecie_laserem.htmltownych i ciężkich w serwisowaniu części prowadzenia wiązki – systemu zwierciadeł razem z akcesoriami. Prowadzenie odbywa się teraz poprzez bezusterkowy i bezobsługowy przewód światłowodu.

Żywotność szyku IPG wynosi minimum 100 tys. godzin. Co więcej do działania przecinarki nie są już konieczne gazy o wysokiej czystości, a do wiedzenia wiązki nie jest wykorzystywany dwutlenek węgla. Przerywanie towaru za wsparciem strumienia wody z albo bez dodatku ścierniwa jest stworzony do wszelkiego typu artykułów od metalu po szkło tudzież drewno.

Na domiar tego, jeżeli obrabiany materiał nie zdoła pozostać poddany działaniu dużej temperatury, to przez wzgląd na nieobecność wpływu strefy ciepła, cięcie wodą jest jedyną sposobnością. Brzegi ciętych elementów nie nhttp://www.bth.pl/pl.wycinanie_wodne.htmllce wysoką jakość granic (nie wymagającą ponadplanowej obróbki).

Cięcie wodą stosuje się w razie materiałów takich jak gumy, gąbki, szkła, kamienie, skóry. Najważniejsze plusy tej metody to: optymalne zużycie materiału, z wykorzystaniem niedużej wielkości cięcia , precyzyjny rezultat ciętych krawędzi oraz możliwość cięcia produktów krańcowo malutkich oraz wielkich gabarytów.

Zarówno pierwsza jak i druga procedura cięcia metali jest wielokrotnie stosowana. Wykorzystuje się ją w podobny sposób w niewielkich jak i rozbudowanych firmach. Prostolinijne i prędkie oddzielanie to efekt długoletniej pracy nad tą techniką, dalej nawiasem mówiąc się ją ulepsza. Więcej na

http://bth.pl/

Share this Post