admin/ Lipiec 16, 2020/ Wypoczynek z adrenaliną!

Gdy na danym miejscu pracy używane są różnorakiego rodzaju maszyny, to powinniśmy się liczyć z tym, że będą się na nim pojawiały słabsze albo silniejsze drgania. Dlatego należy systematycznie przeprowadzać pomiary drgań, tak aby mieć szansę powiedzieć, czy nie naginają one właściwej normy, zwłaszcza jeżeli nasz podwładny spędza większość ze swojego 8 godzinnego dnia pracy właśnie przy tym miejscu.

Na dodatek robienie takich pomiarów pomoże nam w porę zorientować się, że dane urządzenie rozpoczyna się psuć, gdyż wtenczas może się zdarzyć tak, że ilość tych drgań będzie się powoli powiększała. Nie mniej najważniejsze jest to, aby przeprowadzać opisane na pomiary ze względu na określenie, czy mieścimy się w dopuszczalnych wartościach ustalonych przez bhp.

urządzenie pomiarowe

Autor: Bosch
Źródło: Bosch

Analizy wytrzymałościowe przeprowadzane są na większości sprzętów

Każde urządzenie działa pod obciążeniem. Od czasu do czasu działamy na nie siłą naszej ręki, jeżeli np. kroimy coś nożem, a czasami oddziałują na nie znaczniejsze obciążenia, jak na przykład na koła samochodowe oddziałuje masa samochodu plus jego ładunku. Dlatego nim jakiś przedmiot wejdzie na rynek, w pierwszej chwili wykonywane są analizy wytrzymałościowe (zobacz tu). Sprawdza się pod jakim obciążeniem będzie w stanie wytrzymać konkretna rzecz, czy jest ona naprawdę mocna oraz czy nie pojawia się żadne niebezpieczeństwo, że podczas używania się złamie, lub zepsuje. Takie analizy pozwalają też określić, jaka ma szansę okazać się maksymalna siła nacisku, którą możemy wywierać na ten produkt.

Takie pomiary okazują się bardzo istotne

Tego typu testy (lekarz prawo jazdy) są niesamowicie istotne, ponieważ uzyskane rezultaty, nie tylko pozwalają na określenie jak najlepiej korzystać z danych sprzętów, lecz także pomagają określić czy są one w całości bezpieczne dla ich użytkowników.

W tym tekście znajdziesz interesujące informacje, lecz odszukaj także inne artykuły na przedstawiany temat. Zapewne będą fascynujące.

Dlatego tak istotne okazuje się to, by systematycznie przeprowadzać takie testy oraz patrzeć, jak konkretne urządzenia będą się zachowywały z biegiem czasu.

Share this Post