admin/ Lipiec 5, 2020/ Samochody do zadań specjalnych!

Wielu ludziom może się wydawać, że po zakupie samochodu wystarczy że będą tankować i płacić za plisy, i na tym kończą się ich wydatki. Lecz jest to dość błędne przekonanie, gdyż oprócz odwiedzin na benzynowej stacji należy samochód również systematycznie naprawiać. Mowa tu jest jedynie o naprawach planowanych, jakie wynikają albo z przebycia pewnej liczby kilometrów, albo z takiego zużycia podzespołów, że ich wymiana jest konieczna.

stuningowany samochód

Autor: Jorge de la Llama
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tym przydarzyć się mogą nieprzewidziane usterki i awarie, jakie również będą wymagać odwiedzin w warsztacie. I niestety na to wszystko należy zapewnić trochę środków, aby w pewnej chwili się nie okazało, że samochód stanie nieużywany. Jedną z podstawowych serwisowych czynności, o jakich trzeba pamiętać co rok, jest zmiana oleju.

Bardzo Ci się spodobał ten artykuł? Jeżeli tak, to sprawdź też praktyczne źródła (https://intrader.pl/102-filtry-do-samochodu), które posiadają podobne informacje na podnoszony wątek – jeśli masz ochotę, to zbadać kliknij tu!

Producenci polecają ją po przejechaniu określonej liczby kilometrów, a jeśli przebieg będzie mniejszy, to co rok. To również dotyczy omawianego tematu – układ hamulcowy samochodu.

W czasie wymiany oleju trzeba także wymienić filtr oleju, a przy tym, jeżeli się już będzie w warsztacie, również – poznaj naszą firmę – pozostałe filtry i płyny, które także regularnie należy się zmieniać. Następną rzeczą, jaka wymaga regularnej wymiany, chociaż już trochę rzadziej, są klocki hamulcowe. Z reguły powinny one wytrzymać pięćdziesiąt tysięcy kilometrów, ale podczas wizyt w warsztacie należy kontrolować ich stan, gdyż ich całkowite wytarcie może uszkodzić tarcze hamulcowe i zmniejszyć siłę hamowania. Trochę więcej można przeczytać tu – szczęki hamulcowe do auta.

Co parę lat niezbędne będzie również zmienienie opon, ponieważ one także mogą ulec zwykłemu wytarciu, a pojazdy wyposażone w silniki z rozrządem również co kilkadziesiąt tysięcy będzie czekać odwiedzenie dobrego warsztatu. Wymieniając podzespoły w pojeździe trzeba kupować tylko dobrej jakości, jakie przede wszystkim będą bezpieczne, a także dłużej posłużą. Niestety u nas motoryzacja jest na zupełnie innym poziomie niż na zachodzie Europy, i niestety często można zobaczyć kierowców którzy kupują ważne dla bezpiecznej jazdy podzespoły używane, nie wiadomo jakiego pochodzenia.
Share this Post