admin/ Kwiecień 10, 2020/ Samochody do zadań specjalnych!

Opony to wyłączny fragment pojazdu łączącego go z nawierzchnią drogi. To od ich kondycji zależy bezpieczeństwo podróżnych. Dlatego kluczowe jest, aby pamiętać o okresowej wymianie opon, sprawdzaniu stanu bieżnika i o cyklicznym dokonywaniu oględzin poziomu powietrza w oponach.

kliknij

Autor: mjtmail (tiggy)
Źródło: http://www.flickr.com
Powinniśmy przestrzegać nakazów producenta odnoszących się do prawidłowego ilości ciśnienia w kołach. Właściwe ustawienie sprężonego powietrza wpływa w dużej mierze na przyleganie auta oraz długość drogi hamowania. Nieodpowiednio napowietrzone ogumienie to również większe koszty używania auta.

To doskonały czas, żeby zgłębić więcej danych na opisywany wątek – konieczne będzie jedynie oryginalne www (http://s-performance.pl/oferta/regeneracja-filtra-dpf-fap/), które wyświetli potrzebne informacje.

Pojazd podróżujący na oponach niedopompowanych powoduje obniżenie jej trwałości.

Przez co najmniej dwa sezony w kraju zazwyczaj panują niewysokie temperatury . Komplet opon zimowych jest na ten okres niezastąpiony. Opony na zimę, zrobione są ze specjalnej mieszanki gum. Te niepowtarzalne właściwości razem ze specyficznym wzorem bieżnika sprawiają, że samochód ma dobrą przyczepność. Zimą gdy spadnie marznący deszcz i na drodze tworzą się zlodowacenia, kierowcy muszą przede wszystkim ostrożniej prowadzić auto a dodatkowo mieć opony wymienione na zimowe ogumienie, które zapewni każdemu kierowcy bezpieczniejszą podróż. Propozycja opony zimowe Dębica jest wyjątkowo szeroka, zawiera m.in. opony na zimę przystosowane szczególnie na krajowe szosy – jak Dębica Frigo.

Czy ten tekst Ci się spodobał? Jeśli tak, to żeby uzyskać zbliżone dane na podnoszony temat, spójrz na informacje (http://www.marexopony.pl/serwis-opon-wroclaw), one na pewno także przyciągną Twój wzrok.

/J]

Samochód, wymiana opon

Autor: iStock
Źródło: iStock
Aby klima działała prawidłowo zwłaszcza w trakcie największego upału warto o nią dbać i wykonywać standardowe zabiegi. Przegląd klimy, najlepiej robić jeden raz w roku, a najmniej co dwa lata. Działania sprawdzające warto wykonać samodzielnie. Primo wyciągnąć i przeczyścić, najlepiej sprężonym powietrzem – filtr. Samemu możemy też przeanalizować produktywność wentylacji mierząc ciepłotę powietrza wychodzącego z centralnego nawiewu (więcej tu). Sprawny system ustawiony na najwyższe chłodzenie powinien bez problemu obniżyć się poniżej 7-8 stopni Celsjusza. Temperatura wyższe niż 10 kresek oznacza, że układ jest uszkodzony i należy pofatygować się do warsztatu.
Share this Post