admin/ Październik 8, 2018/ Samochody terenowe- pomysł na imprezę firmową

Wielu badaczy od spraw polityki socjalnej twierdzi, że w Polsce brakuje fachowców z różnych fachów. Jest to rezultatem tego, że aktualnie funkcjonuje zbyt znacząca presja na posiadanie studiów uniwersyteckich. Szkoły zawodowe to melodia przyszłości.

Młodzi Polacy kończą kierunki, gdyż są przepychani na wyższe lata. Tytuł magistra zmienia się w bezwartościowy świstek, osiągnięty dzięki obniżonym standardom i nieuczciwym praktykom. Można powiedzieć, że jest to główna przyczyna sporego bezrobocia młodych. Nie dotyka to Zielonej Wyspy – www.gazeta.ie/.

Autor: materiały prasowe

A wszakże nie każdy musi stać się prawnikiem lub fachowcem od PR, współczesna automatyka – to także ciekawa gałąź nauki. Wyjściem z tej złej sytuacji powinna być ogólnokrajowa kampania społeczna, nakłaniająca młodzież do edukowania się do zawodu. Powinno się przywrócić do życia szkoły zawodowe i zdecydowanie utrudnić warunki przyjęcia na studia darmowe, ponieważ obecnie przyjmuje się naprawdę byle kogo.

czujniki przepływu

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Na przekór temu, że postęp techniki czyni, że człowiek ma coraz mniej obowiązków, automatyka przemysłowa wymaga specjalistów, którzy będą umieli te urządzenia produkować, montować i konserwować. Na rynku pracy potrzebni są fachowcy, którzy znają się na montowaniu takich ważnych aparatów, jak czujniki przepływu.

Analogicznie działa czujnik przepływu, instalowany w wielu konstrukcjach, np. w domowym systemie ogrzewania. Przeciętny człowiek, który nie ma fachu w kwestii czujników nie wie, jak takie ustrojstwo działa i do czego tak naprawdę służy.

Praca przy komputerze

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Jeśli taka sytuacja na rynku pracy i w systemie szkolnictwa się nie zmieni, niedługo będą starali się naprawić internacjolodzy bądź, o zgrozo, filolodzy. Zapewni to zyski wąskiej grupie specjalistów, ponieważ to oczywiste, że gdzie spory popyt, tam i ceny wyższe. Obciążenia podatkowe także rosną: http://www.gazeta.ie/art/podatki.html.

Aby sprawdzić, że robota w tej dziedzinie jest poszukiwana, do Google trzeba wstawić hasło „praca automatyk” i poczytać aktualne anonse na którejś z branżowych witryn sieciowych.

Share this Post