admin/ Październik 9, 2021/ Off-road dla początkujących

Faktycznie egzystujemy w nadzwyczaj ciekawych czasach. Za sprawą współczesnych technologii stało się możliwe to, co kiedyś nie było realne. Aktualnie rozwój informatyki daje możliwość tworzenie w wirtualnym świecie projektów, które oddają rzeczywistość. Dlatego też również skanowanie, jak i tworzenie figurek stało się możliwe dzięki rozwojowi techniki. Kto może na tym skorzystać? Okazuje się, że więcej osób, niż wcześniej się wydawało.

Figurka 3D

Autor: Gidge Uriza
Źródło: http://www.flickr.com
Rozpocznijmy od skanów w technologii 3D – 3d – skanowanie obiektów. Jest to adekwatny sposób na przeniesienie do fikcyjnego świata modeli pochodzących z rzeczywistości. I tak można zeskanować praktycznie wszystko: człowieka, zwierzę czy przedmiot. Komu jest to potrzebne? Otóż okazuje się, że te skany mogą być używane zarówno w reklamie, jak i przy produkcji filmów. Dzięki tej technice także kreatorzy mody mogą zużytkować modele wzięte z rzeczywistości. I do tego mogą również zeskanować najświeższe kreacje, które potem wprowadzą do systemu. W dalszej kolejności mogę je zużyć przy tworzeniu multimedialnych prezentacji konkretnego wyrobu. I tak widzimy, że rzeczywiście jest możliwe spożytkowanie tych skanów w świecie marketingu. Nie tylko przy produkowaniu reklam, lecz zarówno każdy handlarz może w tej chwili postarać się o taki skan produktu. Potem może przygotować multimedialną prezentację, dzięki której zdobędzie następnych konsumentów.

sposób na figurki 3d

Autor: Jennie Faber
Źródło: http://www.flickr.com
Wykonanie skanu w technologii 3D znajduje zarówno inne zastosowanie. Otóż umożliwia wykonanie figurek w tej technologii 3D. Niezbyt wiele osób zdaje sobie z tego sprawę, jaką popularnością się one cieszą. Praktycznie znajdują szerokie zastosowanie nie tylko w świecie biznesu, ale zarazem cieszą się popularnością pośród zwyczajnych konsumentów. I tak w biznesie stało się możliwe szybkie wykonanie chociażby makiet przeróżnych wymysłów architektonicznych. Jest to pomocne przy szukaniu inwestorów i realizacji pomysłu biznesowego. Co więcej klienci indywidualni mogą zrobić figurki 3D nie tylko swoje, ale zarówno zafundować oryginalny prezent swoim bliskim. W grę wchodzi zrobienia popiersia czy nawet całej sylwetki osoby. Oferta na rynku jest bardzo bogata. Wystarczy napisać w Google frazy: „figurki 3d” lub „skanowanie 3d”.
Share this Post