admin/ Październik 8, 2018/ Wypoczynek z adrenaliną!

Natura podarowała nam wspaniałe zęby, które służą nie tylko do gryzienia i rozdrabniania pożywienia, lecz są także ozdobą naszej twarzy. O ile są w takim stanie, że będą się nadawać do pokazania, gdyż u wielu osób różnie z tym bywa. Nieodpowiednia dieta, to znaczy spożywanie nadmiernych ilości cukrów, a także zbyt niski poziom higieny powodują, że wielu ludzi dotyka problem ubytków i próchnicy.

O zęby należy dbać od maleńkiego, wielu dorosłych boleśnie zdaje sobie sprawę z tej prawdy swoich zębów już nie mając. Leczenie niewielkich ubytków jest sporo tańsze i mniej kłopotliwe, niż większych dziur, wymagających czasem długiego leczenia. Z tego też powodu jakaś klinika stomatologiczna kraków musi być obowiązkiem wszystkich co najmniej raz na rok. W czasie kontrolnej wizyty dobry dentysta kraków dokładnie skontroluje stan uzębienia i jeżeli będą jakieś ubytki, to zaleci odpowiednie leczenie. Taki przegląd u większości stomatolog jest bezpłatny, a rzeczywiście daje bardzo dużo korzyści.

Dentysta

Autor: ND Strupler
Źródło: http://www.flickr.com

W obecnym stanie finansowania służby zdrowia leczenie stomatologiczne przy pomocy dobrych materiałów jest niestety płatne. Plomby finansowane przez kasę chorych wprawdzie są, ale za światłoutwardzalne, trwałe należy praktycznie zawsze zapłacić. Zależnie od miasta i wielkości ubytku koszt może wynosić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych, jednak takie wypełnienie powinno wytrzymać przynajmniej dekadę. Lecz znacznie korzystniej będzie leczyć każdy mały ubytek, potwierdzi to chyba każdy stomatolog Cichoń. stomatologiacichon24.pl

Większe dziury w zębach to w pierwszej kolejności wyższe wydatki na dentystę. Droższa będzie plomba, jeśli dojdzie do tego leczenie kanałowe, to koszty także mogą szybko wzrosnąć. No i leczenie dużych ubytków wiąże się z tym, że będzie bolało, a w końcu tego najbardziej boją się pacjenci. Tak więc dużo lepszym pomysłem jest leczenie wszystkich pojawiających się ubytków niż czekanie, aż się dziura w zębie się rozrośnie. A najlepsza i najskuteczniejsza jest właściwa dieta, ograniczająca ilość słodyczy, i należyte dbanie o higienę jamy ustnej.
Autor
Share this Post