admin/ Marzec 2, 2021/ Samochody do zadań specjalnych!

W samochodach osobowych i ciężarowych niekiedy jest potrzeba wymiany zbiornika paliwa lub montaż dodatkowego. Zbiornik najczęściej zmieniamy z powodu jego uszkodzenia na przykład spowodowanego kolizją. Często zdarza się jednak, że zbiorniki ulegają korozji; wtedy kupując nowe, należy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane. Obecnie najczęściej jest to stal nierdzewna, jednak nie zawsze, dlatego zanim cokolwiek kupimy warto zasięgnąć porady fachowca..

Autor: Volvo
Osprzęt zbiorników jest dobierany indywidualnie do każdego modelu pojazdu w zależności od typu podwozia oraz gabarytów auta i specyfikacji technicznej. W sklepach można znaleźć zbiorniki czołowych producentów ciężarówek takich jak: Iveco, MAN, Renault, Volvo.

Oprócz standardowego zbiornika dostępny jest również dodatkowy zbiornik paliwa. Pamiętajmy, że tego typu rozwiązanie musi być dostosowane do norm UE, dlatego przed zakupem poszerzmy swoją wiedzę na ten temat. Dodatkowe zbiorniki na paliwo można zamieścić z tej samej strony co zbiornik oryginalny i często tak się to robi. Niekiedy jednak, gdy nie ma wystarczającej ilości miejsca, stosowane jest przeniesienie instalacji pneumatycznej w inne miejsce lub nawet na drugą stronę pojazdu.

Kompletne zbiorniki na paliwo powinny posiadać uchwyty montażowe, opaski z gumowymi podkładkami, korek paliwa zamykany na kluczyk oraz kontroler poziomu paliwa. Rzeczą nie mniej ważną, o której należy pamiętać, jest komplet certyfikatów. Szeroką ofertę zbiorników paliwa głównych producentów zarówno od podwozi sztywnych jak i ciągników siodłowych znajdziemy na witrynie internetowej sklepu.

Oczywiście warto pomyśleć o pełnym przeglądzie auta, pamiętać nawet o takich drobiazgach jak silniczki krokowe (dowiedz się więcej w serwisie).

Czy po przeczytaniu omawianego zagadnienia posiadasz pytania? Jeżeli tak, to wejdź tutaj i poznaj więcej informacji (https://www.akumulator24.com.pl/akumulatory-varta.html) odnośnie publikowanej tematyki.

Zwłaszcza przed planowaną dłuższą wycieczką. A wtedy powinniśmy zadbać też o ogólną wygodę podczas jazdy. A co, jeśli jedziemy w miejsce, w którym nigdy jeszcze nie byliśmy? Sprawmy sobie mapę, lub – strona www – nawet lepiej – nawigację samochodową . Wskaże nam prawidłową drogę i jeszcze ostrzeże przed radami na trasie.

Share this Post