admin/ Październik 21, 2019/ Finanse w branży gier, Samochody terenowe- pomysł na imprezę firmową

Każdy koniec roku oznacza przygotowywanie przez firmy zeznań podatkowych. Odbywane przez nas stosunki pracy za cały rok zostaną wkrótce zestawione na egzemplarzach PIT. Jakie kroki należy poczynić przy regulacji niedociągnięć finansowych? Czy są przeliczniki mówiące o tym ile wynoszą nasze zobowiązania- odsetki od zaległości ZUS? Kiedy opłaca się korzystanie z podatku liniowego?

Każdy pracujący na umowie o pracę odprowadza do ZUS-u trzy grupy składek. Obowiązuje nas zestawianie w deklaracjach m.in. stawki składek na ubezpieczenie społeczne czy składki do OFE (więcej na https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-od-zaleglosci-wzgledem-zus-zaplacisz-odsetkiach społecznych wynoszą one 8 % w skali roku, przy OFE wynoszą one 4,51 % na rok. Cyfry te zmieniają się w ciągu lat – aktualne podejrzymy na centrali urzędu. ZUS przedstawia ponadto stawkę za odsetki ustawowe – kiedy nie zapłaciliśmy za usługi lub produkty temu komu je zlecaliśmy. Obecnie odsetki za zwłokę w spłacie wynoszą 13 % w danym roku kalendarzowym. Obowiązujące nie tylko dłużników stawki i formularze widać na stronach US – jest to kolejna instytucja z którą musimy się rozliczać. Rozpatrując właściwość urzędów skarbowych w mieście wojewódzkim, z kilkoma urzędami, wystarczy wpisać adrhttps://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-zmiany-w-ordynacji-podatkowej-wlasciwosc-urzedu-skarbowego___flickr_14897406681.jpg|L|W=201] Obok dostępne powinny być zapewne najnowsze aktualności o zeznaniach, a także informacje o zwolnieniach z podatku itp.Następnym wartym poruszenia zagadnieniem przy rozliczeniach jest kwestia podatku liniowego. Tutaj sprawa wydaje się banalna, ponieważ podatek liniowy zasady ma proste: zdecydowanie opłaca się bogatszym Polakom. Biznesmeni, którzy zarabiają rocznie ponad 85 tysięcy złotych z działalności pozarolniczej łapią się na tzw. drugi próg podatkowy, który wynosi 32 %. Poniżej tej kwoty obowiązuje stawka 18 %.

Podatek sprowadza się do różnicy między przychodem, a kosztami jego uzyskania. Nie jest to łatwe – przekroczenie 85 tys. złotych bywa bardziej skomplikowane także dlatego, że przedsiębiorcy nie wykorzystają z taryf na internet, potomstwo, ani nie rozliczą się wspólnie z małżonkiem. Opodatkowanie liniowe rodzi również konieczność spisania dodatkowej deklaracji podatkowej – formularza PIT-36L.
Czytaj też

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-kilometrowka-do-vat-nowe-zasady-rozliczania-vat-od-samochodow-od-kwietnia-2014

Share this Post