admin/ Czerwiec 21, 2021/ Off-road dla początkujących

Na wakacje wszyscy czekamy z niecierpliwością. Piękna pogoda, urlop i kontakty ze znajomymi – to wszystko sprawia, że możemy się zrelaksować i pobawić wraz z najbliższymi. Wakacje jednak ekspresowo mijają, tak, że nierzadko nie zdążymy w pełni odpocząć i odetchnąć od codziennych obowiązków. Nic natomiast nie stoi na przeszkodzie, by zorganizować sobie czas wolny także zimą.

śnieg

Autor: Ingrid Kreuz
Źródło: http://www.flickr.com

Co prawda nie możemy się poopalać czy wylegiwać na plaży całymi dniami (chyba że oczywiście udamy się w podróż do egzotycznych krajów), jednak możemy wykorzystać szereg atrakcji, które pozwolą na odrobinę zimowego szaleństwa i które po prostu dadzą okazję do zabawy.Oczywiście jedną z wielu możliwości jeżeli chodzi o zimowe atrakcje jest uprawianie zimowych sportów. Tym sposobem spędzamy czas niezwykle aktywnie, aczkolwiek nasz organizm regeneruje się a my jesteśmy szczęśliwsi, gdyż w czasie wykonywania takiego wysiłku fizycznego uwalniają się endorfiny wpływające na poprawę nastroju.

Stąd też jazda na nartach, łyżwach czy nawet zjazdy na popularnych sankach przynoszą dużo radości więc warto to wykorzystać. Zimową porą jednak nic tak bardzo nie cieszy jak uczestniczenie w kuligu. I w błędzie jest ten, kto twierdzi, że w kuligu można wziąć udział tylko będąc w górach, czy na wsi u swoich dziadków. W rzeczywistości w każdym mieście można zorganizować tego rodzaju wydarzenie. Jeśli chodzi o kulig, Warszawa, Poznań, Wrocław, czy każde inne miasto oferuje możliwość wypożyczenia jednego bądź kilku zaprzęgów konnych z załączonymi saniami. Mnóstwo informacji na ten temat odnajdziesz tutaj: http://www.patataj.com/cennik/zaprzegi (http://www.patataj.com/cennik/zaprzegi)/54a6533538c4e___flickr_15977849988.jpg|R|W=190]Jeżeli wybieramy się na kulig z grupą przyjaciół możemy przygotować dodatkowo zimowe ognisko z pieczonymi kiełbaskami i muzyką w tle. Wiele firm oferujących tego rodzaju przejazdy zapewnia dostęp (basen comarch) do właściwie przygotowanego na ten cel miejsca, w okolicy którego znajduje się także górka do zjazdów sankami. Zabawa w kulig to atrakcja, której się nie zapomina i która pozwala zapomnieć o codzienności. Wspaniale i sielsko spędzone chwile razem z najbliższymi czy przyjaciółmi możliwe są więc nie tylko w lecie, ale także piękną, zimową porą. Należy tylko skorzystać z dostępnych atrakcji i pozytywnie się nastroić.

Share this Post