admin/ Październik 8, 2018/ Samochody terenowe- pomysł na imprezę firmową

Każde przedsiębiorstwo w obecnych czasach musi mieć rachunek rozliczeniowy. Nie jest to tylko sprawa wygody, lecz wymóg prawny. Konto takie założyć może posiadacz firmy bądź też osoba przez niego upoważniona. Konto takie może być wykorzystane jedynie do celów biznesowych. Wynika z tego iż prezes firmy będzie miał dwa konta: indywidualne – tak zwany ROR i konto firmowe.

zagraniczne banknoty

Autor: Damian Gadal
Źródło: http://www.flickr.com

Czynniki które decydują o wyborze konta, nieważne czy biznesowego czy osobistego są bardzo podobne. Przed dokonaniem wyboru należy zapytać siebie do czego przeważnie będzie ono używane i z których produktów będziemy korzystali. Jednym słowem, najlepsze konto firmowe to takie, jakie najbardziej odpowiada naszym potrzebom. Z kontem bankowym jest trochę jak z garniturem, który musi być idealnie do nas dobrany. Także najlepsze konto firmowe powinno być zrobione na miarę. Jak zatem wybrać konto dla naszej firmy?

Nie jest to proste zadanie. Wbrew powszechnemu mniemaniu stopa procentowa rachunku nie jest najbardziej ważna. Środki na rachunku będą wszak dosyć prędko transferowane na inne rachunki. Poza tym są bardziej dochodowe instrumenty bankowe służące do lokowania nadmiarów (niechybnie również będziemy je wykorzystywać). Najlepsze konto firmowe powinno umożliwiać łatwy sposób dostępu do skomplikowanych narzędzi finansowych. Ważne rzecz jasna będą też koszta miesięczne utrzymywania konta – zobacz tu: .

banknoty

Autor: Ervins Strauhmanis
Źródło: http://www.flickr.com

Dziś często proponowane są konta bez opłat. Jednakże niestety nic nie jest darmo, opłaty za konto zazwyczaj kryją się głębiej (przykładowo nie opłacamy karty debetowej jeżeli suma operacji w konkretnym miesiącu rozliczeniowym spełni z góry określony poziom). Niezwykle ważna jest wysokość opłat za przelewy do banków zewnętrznych. Naturalnie mało który człowiek biznesu ma czas na indywidualne porównywanie propozycji banków, stąd wymyślono porównywarki rachunków bankowych.

Porównuje się tam wiele instytucji kapitałowych oferujących konta firmowe co może w dużym stopniu uprościć dobór tegoż narzędzia finansowego. Takie rankingi ogłaszane są co pół roku, co daje w najwyższym stopniu aktualną ofertę rynku kont firmowych, toteż rankingi są idealnym instrumentem wspomagającym dokonanie trafnego wyboru.

Share this Post