admin/ Sierpień 6, 2020/ Samochody do zadań specjalnych!

Każdy z kierowców wie dobrze że najważniejsze jest bezpieczeństwo jazdy. Ale na to zagadnienie składa się parę oddzielnych problemów. Tak więc na bezpieczeństwo użytkowania samochodu wpływa w znacznym stopniu technika jaką prowadzi kierowca.

wejdź tutaj

Autor: dylanspangler
Źródło: http://www.flickr.com
Jest oczywiste że odpowiednie dopasowanie szybkości do warunków jazdy na drodze w znaczący sposób wpływa na ograniczenie możliwości kolizji. Badania wskazują iż obniżenie prędkości pojazdu już o 10 km w stosunku do możliwej na danym odcinku drogi prędkości, w znaczący sposób wpłynie na poprawienie reakcji kierowcy na niespodziewane zdarzenie na drodze. Jednym słowem, te – wydawać by się mogło – małe różnice w czasie zaledwie ułamka sekundy mogą nam ocalić życie lub chociaż zaoszczędzić wydatków związanych z reperacją samochodu.

Najlepiej na drodze stosować dwie stare ale dobre zasady. Pierwsza to reguła ograniczonej ufności.

Nie zwlekaj, tylko jeżeli masz ochotę poznać ten temat, obejrzyj więcej (https://sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/czesci-myjek-techkar,2,3527) a z pewnością zdobędziesz świeże informacje na omawiany wątek.

Znaczy to iż podróżując autem musimy zakładać że ktoś może popełnić uchybienie, na co winniśmy być przygotowani. Druga wytyczna

Czerwone auto

Autor: grassrootsgroundswell
Źródło: http://www.flickr.com

– spiesz się ostrożnie. Znaczy to aby rozpocząć podróż tak wcześnie żeby dojechać do celu z jakimś zapasem czasowym na nieprzewidziane sytuacje takie jak znaczne pogorszenie się pogody. Należy też pamiętać iż rozważny kierowca wybierając się w daleką podróż, a więc taką która trwa więcej niż kilka godzin powinien zaplanować czas na wypoczynek, króciutki spacer a jeżeli potrzeba nocleg w trasie tak by kierowca prowadził auto jak najbardziej wypoczęty.

Ta pomocna treść (https://zabudowy-samochodowe.pl/oswietlenie-ostrzegawcze-pojazdu/) także publikuje interesujące materiały na opisywany tutaj temat. Jeśli więc Cię on ciekawi – nie czekaj i sprawdź to.

Jednakże na bezkolizyjne kierowanie autem ma wpływ nie tylko postępowanie kierowcy oraz jego wprawa. Następnym równie ważnym czynnikiem wpływającym na bezpieczeństwo podróżowania jest stan pojazdu.

Jednym z bardziej ważkich składników jakie wpływają na bezpieczeństwo są właściwe do pory warunków pogodowych opony. Najlepiej gdy są to wyroby renomowanej firmy, przykładowo opony zimowe Michelin (zobacz to). Producenci zalecają, aby opony jakich w danym momencie nie używamy przechowywać w odpowiednich warunkach, to znaczy w suchym i chłodnym miejscu (aby zwolnić proces starzenia się opon). Z powodu rozmiarów opon ich składowanie może być kłopotliwe, warto zatem wystukać w wyszukiwarkę frazę: przechowalnia opon ceny Poznań, po czym wyselekcjonować odpowiedniego dla nas przedsiębiorcę.
Share this Post