admin/ Marzec 3, 2021/ Off-road dla początkujących

Żyjemy w szybkich i trudnych czasach. Życie jest niesłychanie nerwowe, obowiązków jest coraz więcej. Warto zadbać więc o hobby po pracy. Dobrą propozycją mogą być gry Internetowe.

Niektóre z nich nadają się również dla dzieci. Dzięki nim uczniowie mogą zyskać nie tyko dobrą rozrywkę, lecz także zyskać wiedzę z wybranych dziedzin. Bez wątpienia aspekt edukacyjny jest bardzo ważnym walorem każdej gry przeglądarkowej.

Gra

Autor: Giles Williams
Źródło: http://www.flickr.com

Bez wątpienia taką grą dla dzieci, która zawiera również aspekt edukacyjny, jest „Wiejskie życie”. Szczególnie ta gra jest odpowiednia dla dzieci, które żyją w olbrzymich miastach. Te dzieci nie mają kontaktu z przyrodą. Niekiedy nie wiedzą, jak wygląda kura czy krowa. Trudno w to uwierzyć dorosłym, ale rzeczywiście wśród dzieci z dużych miast może się to przydarzyć. Wspomniana gra ukaże świat wiejski, którego najmłodszy użytkownik nie zna. Pozna życie na wsi, lecz zarówno nauczy się, jak zarządzać fermą.

Następną grą sieciową, czyli darmową, jest „Kapi hospital”. Użytkownik wciela się w niej w doktora, który przyjmuje pacjentów na izbie przyjęć szpitala. Przywożeni są pacjenci z

Postacie gry komputerowej

Autor: Paul J. Rush
Źródło: http://www.flickr.com

różnymi schorzeniami. Zadaniem lekarza jest bez wątpienia ich wyleczenie na miejscu, a w razie konieczności zostawienie na oddziale. Ta gra również posiada aspekt edukacyjny dla młodszych użytkowników sieci, którym nieznana jest jeszcze praca lekarza w szpitalu.

Inną grą przeglądarkową jest „Forge of empires” (zobacz to). Gra polega na konstruowaniu swojego imperium. Ma przede wszystkim charakter ekonomiczny, gdyż w jej pierwszej fazie skupiamy się na budowie ogromnego miasta.

Następnie przyjdzie również czas na zdobywanie innych imperiów. Gra rozpoczyna się w epoce brązu i ukazuje postęp cywilizacji przez średniowiecze, epokę kolonialną do czasów współczesnych. Odbiorca rozsądza o rozwoju miasta i zbieraniu podatków. Z czasem można powołać własną armię i ruszyć na podbój. Dowodzić oddziałami można samodzielnie bądź zlecić je komputerowi. W grze można kupić wszystko za realne pieniądze oraz można wskrzeszać poległe oddziały. Jest to bardzo dobra rozrywka biorąc pod uwagę, że nic nie kosztuje. Może tylko nasz czas..
Share this Post