admin/ Październik 8, 2018/ Samochody terenowe- pomysł na imprezę firmową

Całe życie zdobywamy nową wiedzę, nie ma od tego odstępstwa. Każdy z nas, choćby nie chciał bierze w tym udział. Posiadane informacje nas wzbogaca, ale też pozwala łatwiej żyć. Nie powinno dziwić, że osoby o najwyższym IQ radzą sobie perfekcyjnie z wieloma odmiennymi trudnościami.

pracownicy

Autor: Fabrice Florin
Źródło: http://www.flickr.com
Po prostu, mądry człowiek więcej osiągnie, dzięki możliwościom jakie daje jego umysł, jest otwarty na zmiany jakie mogą wystąpić na jego życiowej drodze, na przyswajanie nowej wiedzy. To bardzo ważne dla każdego z nas.

Uczymy się już od najmłodszych lat. Właśniejak jesteśmy mali wtedy przyswajamy najwięcej wiedzy. Nasze mózgi są w tych wczesnych latach bardzo chłonne, nastawione na przyswajanie nowych informacji. W kolejnych latach ta naturalna predyspozycjapogarsza się, gdyż mózg już nie jest taki skory do pozyskiwania bodźców, więc musimy go do tego trochę przymusić. A jak to zrobić? Oczywiście dawkując mu odpowiednie porcje wiedzy. Wiedzą o tymludzie prowadzący własny biznes. Oni oni co chwilę dostają nową dawkę wiedzy, czy to dotycząca pracowników, na przykład rezerwy pracownicze czy bardziej związane z zagadnieniem opcji menadżerskich.

menadżer

Naturalnie jednak, że nie o to tu tylko chodzi. Uczymy się w szkole, robimy kursy, studiujemy, dzięki którym poszerzamy swoją wiedzę. Bardzo dobrym wyznacznikiem jest na przykład tak zwany Uniwersytet trzeciego wieku. Uczą się tam starsi ludzie, które uważają – słusznie zresztą – że wiedza jest najważniejsza i że warto się uczyć bez względu na wiek.

Takie osoby są żądne wiedzy, dlatego chętnie partycypują w takichprzedsięwzięciach. Mnóstwoinformacjimożemy też się dowiedzieć od naszych najmłodszych. Kiedy już je mamy wiemy, jakie pytania i jak często potrafią zadawać.

To ciągłe drążenie tematu obliguje nas do podjęcia wysiłku umysłowego. Takie ćwiczenie umysłu jest bardzo dobra dla racjonalnego, dojrzałegomózgu, który myśli, że nic nie jest w stanie go zaskoczyć. Powinniśmy cieszyć się na te pytania, gdyż utrzymują one nasz mózg w stanie witalności, a to przedłuża nasze życie. To tak jak z ciałem, jeśli je zaniedbamy zacznie słabnąć, jeśli będziemy trenować będziemy mieć lepsza sylwetkę. I będziemy przez to się lepiej czuli.

Share this Post