admin/ Listopad 2, 2020/ Samochody terenowe- pomysł na imprezę firmową

Ze wschodu na zachód, z południa na północ i na odwrót, wszędzie pod każdą szerokością geograficzną, ludzie biorą udział w szkoleniach. Jak to ważne na dzisiejszym rynku pracy nie trzeba nikomu przypominać, tak więc i w naszym kraju szkolenia stały się bardziej popularne. Złożyło się na to kilka czynników, lecz najważniejszym z nich było wejście do Unii Europejskiej, dzięki temu pojawiło się dużo funduszy na kolejne szkolenia.

konferencja biznesowa

Autor: Betsy Weber
Źródło: http://www.flickr.com
Rozwinęło zdecydowanie rynek szkoleń. Zwiększyło to również zainteresowanie salami, które opłaca się wynajmować na szkolenia. To zdecydowanie spowodowało wysyp takich właśnie miejsc dedykowanych do prowadzenia szkoleń (strona www). Naturalnie jest ich najwięcej w pobliżu i na terenie dużych miast, lecz nie oznacza to, że nie spotkamy takich miejsc w nieco mniejszych ośrodkach miejskich (na przykład sale konferencyjne Częstochowa). Po prostu, tam gdzie jest zainteresowanie i gdzie udaje się pozyskać pieniądze unijne, tam przeprowadza się szkolenia.

Duża jednak cześć szkoleń finansowana jest przez samych uczestników, choć zwykle tak jest, iż dana firma wysyła pracownika na jakieś szkolenie. Są to przeważnie szkolenia branżowe, w których warto wziąć udział, konferencje, kongresy, na które firmy mają płatny wstęp, lecz dzięki różnym rabatom i innym ulgom udaje się przykładowo zgłosić parę osób, a cena nie jest taka straszna. Są także ludzie, którzy pracują jako freelancerzy i sami sobie finansują przeróżne szkolenia. Oczywiście jest to zależne od poziomu danego człowieka, na co sobie może pozwolić, jaki ma dochód w danym roku. Niemniej, wielu ludzi przeznacza dużą część swojej pensji na podnoszenie kwalifikacji, gdyż są zdania, że inwestycja we własny rozwój najbardziej się opłaca i na pewno szybko się zwróci.

Podejście takie jest godne pochwały, no ale można czasami sobie tylko o tym pomarzyć, bo w życiu freelancera miesiące i dni, które bywają lepsze i gorsze, więc różnie to wygląda z funduszami na takie szkolenia. Niektórzy sobie mogą pozwolić na więcej, inni na mniej. Zależne jest to od branży, od zawodu i od stażu pracy.
Share this Post