admin/ Październik 24, 2019/ Finanse w branży gier, Samochody terenowe- pomysł na imprezę firmową

Założenie swojej firmy jest snem niemal niejednego Polaka. Każdy niemal o tym marzy, bo własna działalność jest ciekawą alternatywą dla zarobkowania etatowego. Jak się o tym przekonał niejeden Kowalski, praca w cudzej firmie nie jest proste. Nie każdy Polak się nadaje do tego typu pracy. Jednak nie trzeba się o to martwić, bo obecnie istnieją inne możliwości zarobkowania.

Taką inną, bardziej pasjonującą formą, jest możliwość założenia spółki cywilnej. Czy więc opłaca się ją założyć?
Spółka cywilna jest jedną z najpopularniejszych w naszym kraju możliwości organizowania swojej działalności. Jest to dość prosty sposób, a zarazem stosunkowo tani. Jednak w porównaniu do różnych form spółkowania. Najbardziej cenne dla biznesmenów w niej jest to, że nie potrzeba do jej stworzenia wielu formalności. Taka spółka nie jest samodzielnym podmiotem prawnym, lecz jest jedynie umową cywilnoprawną. To ją wyróżnia na tle innych spółek, że nie posiada prawnej osobowości, a co za tym idzie, nie ma także swojego mienia.

Biznes, mężczyźni

Autor: Biuro Prasowe Starter
Źródło: Biuro Prasowe Starter

Tutaj właściwie wspólnicy zaciągają wszystkie długi. Za sprawą rozwoju Internetu zakładanie spółki cywilnej stało się prostsze i szybsze. Nie trzeba wychodzić z domu, by tego dokonać. Zakładanie działalności gospodarczej przez Internet jest dobrą możliwością dla tych wszystkich, którzy chcą zaoszczędzić swój cenny czas.
Pierwszym krokiem jest zawarcie umowy w formie pisemnej. Na szczęście nie musi być ona zawarta w ramach aktu notarialnego, co mocno obniża koszty jej zawarcia.

Następnym krokiem jest pójście do Urzędu Miasta w celu zdobycia potrzebnego wpisu do właściwego dokumentu. Gdy ma się już taki wpis, to trzeba wyłącznie dokonać zmian w zapisie, czyli jest wymagane podanie adresu spółki i jej nazwy. Potem należy złożyć wniosek RG-1 o wydanie numeru REGON. Należy go złożyć w jednostce Urzędu Statystycznego, która jest na terenie województwa. Od niedawna nadanie tego numeru jest darmowe. Kolejne działania to zapłata podatku od czynności cywilnoprawnych, wybór formy oraz trybu opodatkowania podatkiem dochodowym oraz złożenie wniosku VAT-R i uiszczenie stosownej opłaty w wysokości stu siedemdziesięciu złotych.
Share this Post